Варикозна хвороба

Written by admin on . Posted in Без рубрики

Варикозна хвороба характеризується патологічним розширенням вен нижніх кінцівок, що призводить до появи вен у вигляді вузлів та тяжів які контурують над шкірою. Це в основному косметичні прояви які можуть бути на перших проявах. В подальшому у пацієнтів з`являються інші скарги: набряк ніг спочатку  на вечір а потім і зранку. Також може змінюватись забарвлення шкіри, з`являтися пігментація і на кінець виразка трофічна.

Однак хвороба може протікати і тривало (десятками років). Найбільш грізним ускладненням варикозної хвороби є тромбоз цих варикозних вен (тромбофлебіт), що може призвести до тромбоемболії легеневої артерії з переходом в летальний наслідок чи важку інвалідність. Приблизно 5 тис випадків смертей на рік на всю Україну. Отож ходити з варикозними венами це все рівно, що ходити з карієсним зубом який може заболіти в любий момент чи килою, яка може защемитися теж в любий момент. Тому лікування у вигляді оперативного втручання в таких хворих має бути направлене перш за все на профілактику таких грізних ускладнень як тромбоз та виразка.

Вени це судини по яких кров від органів та тканин надходить до серця. Зокрема в нижніх кінцівках вони забирають кров від ноги. В н/к є дві венозні системи – глибока та поверхнева. На 90-95 % кров від ноги відходить від глибокої венозної системи. Щоб кров могла підніматися по венах до серця в ній є клапани. Завдяки ним кров по венах в н/к має тільки один напрям руху – знизу вверх, але ніяк не на оборот.

В області паху поверхнева венозна система впадає в глибоку. В цьому місці є клапан. При варикозній хворобі він пошкоджений і кров яка піднялася по глибокій венозній системі в цьому місці під дією сили тяжіння паде – тече вниз по поверхневій вені. Венозна стінка не металічна і під тиском крові вена розширюється. Це щось схоже на те як пустий пакет під краном води розширюється. Тому саме ця область є ключем в лікуванні варикозу. На жаль на даний час ще немає лік які б могли відремонтувати даний клапан тому потрібно виконувати те чи інше оперативне лікування.

План обстеження включає в себе :

  • Огляд судинним хірургом пацієнта
  • Ультразвукове (дуплексне) сканування вен н/к
  • Загально-клінікобіохімічні аналізи крові
  • При необхідності консультація суміжних фахівців.

Оперативне втручання проводиться під спинномозковою чи внутрішньовенною, або місцевою анестезією.  Відразу на інший день пацієнт вже може ходити самостійно, їсти все що їв до операції. Шви знімаються на 7-10 день. На протязі місяця потрібно ходити в спеціальному еластичному бинті чи компресійній панчосі та пропити пігулки – флеботоніки. Також протягом року після операції треба раз на 6 міс показуватись лікарю а потім один раз на рік. Це потрібно для того щоб до мінімуму звести можливість рецидиву захворювання.

Наразі існують три основні методи оперативного лікування. Перший це відкрита хірургія. Коли за допомогою оперативного втручання проводиться видалення варикозних вен.

Спеціальним зондом проводиться видалення вени. Також виконується розєднання поверхневої та глибокої венозної системи в паху.

Другий менш травматичний – це ендовенозна лазерна коагуляція вен. Коли вени не видаляються, а під дією лазерного випромінювання закриваються (тобто лишаються свого просвіту). А відповідно в них нема крові і не видно їх.

 

Лікування варикозної хвороби з допомогою лазера так звана –  ендовенозна лазерна коагуляція (ЕВЛК) вен.

Переваги над відкритою хірургією:

–         значно менше розрізів,

–         менша травматизація тканин,

–         швидша реабілітація,

–         менша частота ускладнень.

метод заснований на  тому, що вена не видаляється, а коагулюється (спалюється) під дією лазерної енергії і сама склеюється, внаслідок чого просвіт свій втрачає. Внаслідок цього крові в просвіті нема і її не видно.

 

Третій спосіб коли у венну водиться спеціальна піна і також просвіт закривається.

Однак для кожного методу є свої показання та протипоказання. І тому тільки після повноцінного обстеження можна сказати який метод підійде  тому чи іншому хворому.

Інколи виконують  поєднання відразу двох методів лікування, наприклад ендовенозна лазерна коагуляція і склеротерапія, або склеротерапія і відкрита хірургія.

Trackback from your site.

Leave a comment

64