СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ЛАБОРАТОРНІЙ ДІАГНОСТИЦІ

Written by Админ on . Posted in Технології

У світі сучасної діагностики постійно відбуваються нові, революційні зміни. Ці зміни викликали і продовжують викликати кардинальні зміни в підходах і принципах лабораторної діагностики. Для якнайшвидшого впровадження в повсякденну практику нових сучасних діагностичних методів, розвитком матеріальної бази клініко-діагностичної лабораторії в КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є.Карабелеша» планомірно займаються впровадженням нових технологій для удосконалення діагностики та якості лікувального процесу.

У листопаді 2018 р. за бюджетні кошти було придбано автоматичний біохімічний аналізатор ACCENT 200 виробництва CORMAY (Польща).

Дослідження біохімічних показників крові є одним з найпоширеніших методів дослідження. На основі відхилень показників від норми в цій групі аналізів лікар може отримати інформацію про функціональний стан внутрішніх органів пацієнта.

За допомогою сучасного автоматичного біохімічного аналізатору та використання реагентів CORMAY (Польща)  значно розширяться  можливості сучасного клініциста в постановці діагнозу .

ACCENT 200 – повністю автоматичний сучасний біохімічний аналізатор з прямою фотометрією. У приладі реалізовані останні досягнення в області автоматизації біохімічного аналізу, використовуються новітні матеріали і технології. Аналізатор управляється з зовнішнього комп’ютера за допомогою програми, що працює в операційному середовищі Windows XP. Програма повністю адаптована до вимог лабораторії.

Основні характеристики аналізатора:

  • Висока точність реакцій і оптичної системи. Точкова фотометрія з швидкісною системою цифрової передачі даних
  • Автоматичне розведення взірців
  • Відображення у режимі реального часу робочого стану дисків реагентів, взірців та реакції, яка виконується, і кривої контролю температури реакції
  • Автоматичне очищення зонду, визначення рівня рідини, виявлення та сигнал про можливі помилки
  • Виключення помилок забруднення між взірцями за рахунок використання одноразових кювет
  • Станція зовнішньої і внутрішньої промивки дозаторів
  • Кількість тестів на борту: 40 монореагентных або 20 биреагентных
  • Можливість програмування до 3 віртуальних лотків для зразків (на 120 зразків).
  • Типи вимірюваних методів: кінцева точка, фіксований час або кінетика. Всі методи   можуть вимірюватися на одній або двох довжинах хвиль
  • Оптимізація послідовності проведення тестів
  • Контроль якості з кривими Леві-Дженінгса
  • Продуктивність до 200 тестів на годину

 Широкий спектр біохімічних досліджень:

Субстрати:

Альбумін, білірубін загальний та прямий, білок загальний, глюкоза, жовчні кислоти, креатинін, лактат, сечова кислота, сечовина, тригліцериди, холестерин, холестерин ліпопротеїну високої густини (ЛПВГ), холестерин ліпопротеїну низької густини (ЛПНГ).

Ензими:

Аланінамінотрансфераза (АЛАТ), аспартатамінотрансфераза (АСАТ), альфагідроксибутиратдегідрогеназа (a-ГБДГ), амілаза, гама-глутамілтрансфераза (ГГТ), креатинкіназа, креатинкіназа МВ, лактатдегідрогеназа (ЛДГ), ліпаза, фосфатаза лужна, фосфатаза кисла,  холінестераза.

Електроліти:

Залізо, залізозв’язуюча здатність, калій, кальцій, магній, фосфор, хлориди.

Специфічні протеїни:

Альфа 1–антитрипсин, альфа1-глікопротеїнова кислота, альфа1- мікроглобулін, альфа-фетопротеїн, антистрептолізін-О, ревматоїдний фактор,  С-реактивний протеїн, антитромбін ІІІ, аполіпопротеїн, гаптоглобін, гліколізований гемоглобін прямий, Д-димер, етанол, імуноглобулін А, G, M, загальний імуноглобулін Е, комплемент С3, С4, ліпопротеїн (а), міоглобін, мікроальбумін, трансферин, ферити, фібриноген, церулоплазмін, цистатин С.

Дані біохімічних досліджень використовуються для діагностики захворювань практично всіх систем і органів людини – печінки, нирок, наднирників, підшлункової залози, серцево-судинних захворювань, виявлення анемії, ліпідного стану крові тощо

29-30 листопада 2018 р. була проведена установка аналізатора і успішне навчання фахівців лабораторії.

Переваги автоматизації біохімічних досліджень:

  • Оптимізація роботи лабораторії з метою підвищення якості результатів
  • Позбавлення від непродуктивної рутинної роботи і як наслідок зменшення витрат часу на проведення досліджень
  • Підтримка медичних лабораторних процесів: використання референсних норм, ведення статистики по пацієнтам, підтримка стандартів
  • Мінімізація кількості помилок і контроль робочих процесів
  • Комплексний погляд на проведені дослідження до передач і результату
  • Контроль якості лабораторних досліджень у відповідності з українськими та міжнародними стандартами
  • Управління робочими потоками лабораторії
  • Підвищення авторитету лабораторії і більш довірче відношення клініцистів до результатів лабораторних досліджень і, як наслідок, підвищення якості медичної допомоги.

Головна наша мета – це проведення всіх лабораторних досліджень відповідно до міжнародних стандартів якості і практичним використанням досягнень сучасних інноваційних технологій в лабораторній діагностиці.

Співробітники клініко-діагностичної лабораторії висловлюють величезну подяку адміністрації лікарні та особисто Головному лікарю Малицькій А.П. у рішенні питання придбання біохімічного аналізатору.

 

Завідувач клініко-діагностичної лабораторії   Чіжова М.М.

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

74