ПАРОДОНТИТ – ЩО ЦЕ?

Written by admin on . Posted in Поради та рекомендації

Пародонтит – це медичний термін, що означає захворювання ясен. Він включає в себе цілий ряд захворювань ясен, серед них гінгівіт, який є найлегшою формою пародонтиту.

Пародонтит входить в десятку найпоширеніших хвороб, він же є основною причиною випадіння зубів у дорослих, тому важливо знати про його існування та причини його виникнення.

Якщо не зупинити пародонтит на початковій стадії – гінгівіті, він може прогресувати до пародонтиту – хронічного запалювального захворювання, що вражає періодонт – загальна назва тканин, з’єднань і кісткових тканин, що підтримують зубний ряд. Якщо не лікувати пародонтит, він серйозно зашкодить цим тканинам, що призведе до випадіння зубів.

ЩО СПРИЧИНЯЄ ПАРОДОНТИТ?

Мікрофлора здорової ротової порожнини налічує близько 700 типів бактерій, але більшість з них не є шкідливими для організму. Бактерія, яка стає причиною пародонтиту, носить відповідну назву – пародонтальна бактерія. Як правило, вона теж нешкідлива, але при певних обставинах, бактерія починає становити загрозу здоров’ю порожнини рота . Це відбувається, коли шар бактерій та часточок їжі, тобто зубний наліт, вчасно не усувається під час чищення зубів.

Зубний наліт є чудовим середовищем для розмноження пародонтальних бактерій. Імунна система організму реагує на речовини, що виділяються під час цього процесу, запаленням ясен. Якщо цей сигнал проігнорувати, пародонтит продовжуватиме прогресувати, а зубний наліт поступово переросте в зубний камінь – тверду субстанцію, яку неможливо усунути звичайним чищенням зубів.

Через збільшення зубного каменю наліт потрапляє до кореня зуба, через що запалення набуває хронічного характеру. У місці, де зуб стикається з яснами, утворюються порожнечі, в яких продовжують накопичуватися бактерії, інфекція поширюється, пошкоджуючи щелепні кістки і зубні структури, що призводить до втрати зубів.

ПРО ПАРОДОНТИТ

Надзвичайно важливо вчасно зайнятися лікуванням пародонтиту до того, як той почне прогресувати. Спершу необхідно відвідати стоматолога, щоб визначити стадію пародонтиту і отримати рекомендації щодо лікування.

Якщо у вас діагностували пародонтит, вам слід проконсультуватися з фахівцем в цій галузі – пародонтологом. Пародонтолог займається виключно захворюваннями ясен, і, відповідно, поставить найточніший діагноз і дасть найкращу пораду щодо профілактики та лікування пародонтиту.

Існує кілька видів лікування пародонтиту, ваш стоматолог або пародонтолог допоможе вибрати правильний саме для вас:

  • Рекомендації щодо правильного догляду за порожниною рота. При симптомах гінгівіту, ваш стоматолог пояснить як запобігти розвитку гінгівіту в більш серйозну стадію пародонтиту і пояснить правильну техніку чищення зубів, щоб ефективніше видаляти зубний наліт. Він також розповість про правильне використання зубної нитки і міжзубних йоршиків для чищення важкодоступних ділянок порожнини рота. Можливо, стоматолог порадить використання професійної зубної пасти, наприклад пасти Пародонтакс, яка при регулярному використанні двічі на день в 4 рази ефективніше* видаляє зубний наліт уздовж лінії ясен (в місці, де ясна стикаються з зубом) і зберігає здоров’я ясен і міцність зубів.
  • Професійне чищення- це процес, при якому стоматолог знімає бактеріальний наліт і зубний камінь, а потім полірує поверхню зубів, щоб запобігти його подальше утворення.
  • Прийом антибіотиків. Періодично прописуються лікарем для того, щоб усунути точкові інфекції, які не відреагували на основне нехірургічне лікування.
  • Операція ясенної тканини. Існує кілька видів операцій ясенної тканини, що виконуються при пародонтиті. На яснах робиться невеликий надріз, щоб очистити накопичений наліт і зубний камінь на поверхні кореня зуба, після чого зуб полірується, щоб на ньому знову не утворювався наліт. При пошкодженні кісткової тканини, можливе використання відновлювального матеріалу або тканини для пересадки.

У будь-якому випадку, розвиток пародонтиту має спостерігатися стоматологом, щоб простежити ефективність лікування і переконатися, що ваші ясна залишаються якомога здоровішими.

*видаляє більше зубного нальоту, причини кровоточивості ясен, після професійного чищення зубів в кабінеті стоматолога та подальшим чищенням зубів зубною пастою Пародонтакс (за виключенням Пародонтакс Вибілююча із вмістом бікарбонату натрія не менше 67%) 2 рази на день, у порівнянні зі звичайною зубною пастою, що не містить бікарбонат натрію. Звіт компанії GSK “Дослідження ефективності та переносимості зубної пасти, що містить бікарбонат натрію”. 2015

 

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

61