Біль в хребті. Як з цим жити та до кого звертатися?

Written by Админ on . Posted in Поради та рекомендації

Біль у спині може турбувати людей різного віку, статі, незалежно від професії та соціального статусу та мати різну етіологію (причини).
Не таємниця, що хворобу легше попередити ніж лікувати, але на практиці рекомендації лікарів майже не виконуються. Гіподинамія, неправильна осанка, відсутність в раціоні харчування необхідних поживних речовин для сполучної та кісткової тканин – все це фактори ризику хвороби хребта. Дуже важливо розуміти, що на початкових стадіях розвитку хвороба майже немає проявів, а больовий синдром з’явиться пізніше, коли в хребті будуть вже значні структурні зміни. Як отримати відповідь чи це остеохондроз? Остеопороз? Чи є інші причини болю?


Якщо після 20-30 хвилинного сидіння з’являється відчуття дискомфорту у попереку, скутість у хребті; зранку ви піднімаєтесь з ліжка і вам потрібно розім’ятися; є напруження м’язів поперекової або шийної зони; періодично з’являється відчуття оніміння рук, ніг, з’являються відчуття повзання мурашок по шкірі; інколи турбує нетривалий біль у м’язах спини під час рухів – все це може свідчити про початок захворювання хребта. Це може бути остеохондроз. Він досить «помолодшав» останнім часом. У більш старшому віці є додатковий ризик виникнення остеопорозу – системне метаболічне захворювання хребта, в основі якого зниження кісткової маси та збільшена хрупкість кісток, що протягом часу призводить до патологічних переломів. Біль у хребті може супроводжувати ряд інших захворювань внутрішніх органів (гінекологічних, урологічних, хвороби крові та інші), або мати психологічну природу.
Відповідь звичайно можливо отримати тільки після обстеження. Почніть з огляду терапевта, сімейного лікаря. Лікар призначить обстеження крові та сечі, рентгенологічне обстеження хребта (МРТ), денситометрію, за потребою направить на консультацію до профільного спеціаліста, після чого призначить лікування.
Але багато залежить саме від пацієнта Якщо не втрачати час і заздалегідь потурбуватися про стан хребта, можливо уникнути серйозних ускладнень.
По-перше: оздоровча та лікувальна фізкультура. Брак фізичної активності було визначено четвертим основним фактором ризику в оцінках рівня смертності у світі (причина 6% смертей в усьому світі). Трьома факторами, що його випереджають, є високий кров’яний тиск (13%), вживання тютюну(9%) і високий рівень глюкози в крові (6%).
Рекомендовані види фізичної активності: ходьба, прогулянки, біг, спортивні ігри, тренажерні зали, плавання, велосипедні прогулянки, танці, лікувальна фізкультура вдома, «профілактор Євмінова».
Вправи повинні бути направлені і на зміцнення м’язів, бо вони також зміцнюють кістки. Наприклад, при ходьбі намагайтеся ходити швидко, ходіть вгору, чи піднімайтеся сходами.
Не забувайте виконувати вправи на розтягування! Такі тренування не будуть розвивати м’язи чи витривалість, але вони зроблять більш гнучким тіло.
Пам’ятаємо: «Фізичні вправи можуть замінити багато ліків, але жодні ліки не зможуть замінити фізичні вправи» А.Моссо.
По-друге: раціональне харчування. Достатня кількість вітамінів А,С,Д,В, мінеральних солей(кальцій, магній, марганець, кремній, хром), ензимів, мікроелементів та води забезпечить правильний розвиток і роботу м’язово-кісткової системи.
З юних років формуємо правильну постать – осанку, та утримуємо її під час життя. Ось деякі поради:
-високі каблуки завдають великої шкоди хребту. Хоча абсолютно пласкі – не менш шкідливі, тому бажано віддати перевагу взуттю на низькому або середньому стійкому каблуці;
– тривале перебування в вертикальному положенні, або інше примусове положення, в якому ви перебуваєте, може викликати біль в спині. Абсолютно неправильно стояти згорбившись. Краще становище – поставити ноги на рівні стегон, одну трохи попереду другої;
– спати треба правильно і на правильному ліжку. Постіль повинна бути помірно жорсткою з невеликою подушкою;
– не забуваємо рекомендації щодо захисту спини під час різних фізичних навантажень (підтримка спини під час сидіння, під час розміщення предмету на полиці, під час підйому важких речей, правильна поза під час роботи за комп’ютером, під час утримування важкого предмету).
З приводу психологічної причини болю в спині. Фактично ті, хто займаються справою, яка їм не подобається, люди, які живуть в постійному стресі більше страждають від болі в хребті, ніж ті, хто відчуває себе щасливим. Це ще одна причина для занять фізичними вправами, можливо додати медитацію або читання, або знайти собі хобі – будь-яке заняття, яке захопить іншим інтересом ваш розум.
«Щастя— це коли тебе розуміють, велике щастя — це коли тебе кохають, істинне щастя — це коли ти кохаєш». Конфуцій.

Дільничний терапевт терапевтичного відділення ПМСД №1 Кандибей І.В.

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

72