СКАЖЕМО ІНСУЛЬТУ НІ!

Written by admin on . Posted in Профілактика захворювань

Інсульт може статися будь-якою людиною, навіть в будь-якому віці. На жаль, в останні роки захворювання стає все молодше, але в зоні ризику переважно знаходяться літні люди. Не кожен може розпізнати цю недугу.

Існує всього два типи інсульту.

Геморагічний інсульт – це крововилив в мозок. Воно характеризується розривом судин, викликаним високим артеріальним тиском. Крові ніби розсовує тканини мозку, утворюючи порожнину і заповнюючи її. Через це виникає внутрішньомозкова гематома.

Ішемічний інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу. Це означає утруднення або взагалі припинення надходження крові до того чи іншого відділу мозку і звуження судин. При цьому виникає пошкодження тканин головного мозку. Цей вид інсульту зустрічається найбільш часто (в 70-85 відсотків випадків).

Симптоми інсульту. Інсульт-справа непередбачувана, тому неможливо до нього підготуватися. Головне в цьому питанні – знати перші ознаки хвороби, щоб вчасно звернутися до медиків за допомогою. Додамо, що всі наведені нижче ознаки можуть зустрічатися як при ішемічному, так і при геморагічному інсульті.

  1. Проблеми з мімікою.
  2. Слабкість і оніміння тіла.
  3. Втрата здатності читати і розпізнавати чужу мову.
  4. Занадто сильний головний біль.
  5. Порушення рівноваги.
  6. Виникають проблеми із зором.

Також можуть виникнути нудота і блювота, труднощі або втрата слуху, спазми в м’язах.

Фактори виникнення інсульту. Інсульт завжди настає миттєво і раптово. Причому зараз захворювання зачіпає не тільки літніх людей, але і тих, кому немає і 40 років. Серед факторів, які провокують виникнення інсульту, можна назвати наступні:

  • Захворювання серцево-судинної системи;
  • Цукровий діабет;
  • Високий артеріальний тиск;
  • Транзиторні атаки;
  • Поява холестеринових бляшок в сонних артеріях;
  • Хвороби крові;
  • Шийний остеохондроз;
  • Часті і тривалі стреси;
  • Схильність до внутрішньосудинного тромбоутворення;
  • Малорухливий спосіб життя і надмірна вага;
  • Інтоксикація, викликана, надмірним прийомом лікарських препаратів;
  • Зловживання алкоголем і курінням – внаслідок цих шкідливих звичок розвиваються патології судин і серця;
  • Вік і стать (найчастіше інсульт виникає у чоловіків старше 50 років);
  • Спадковість.

Профілактика інсульту. Інсульт – поширене неврологічне захворювання, яке щорічно забирає життя 6 мільйонів людей.

  1. Контролюємо тиск. Найчастіше жертвами інсультів стають люди, які страждають на артеріальну гіпертензію. Високий тиск – ключовий негативний фактор у розвитку інсультів. Тому для гіпертоніка вкрай важливо завжди вимірювати тиск і при необхідності приймати антигіпертензивні препарати.
  2. Стежимо за холестерином. Звуження просвіту артерій, що виникає внаслідок атеросклерозу – ще одна поширена причина інсультів. В даному випадку основним винуватцем виступають холестеринові бляшки, що відкладаються на стінках кровоносних судин.

Для попередження появи холестеринових бляшок лікарі рекомендують частіше вживати жирну морську рибу, оливкове і льняне масло. У цих продуктах містяться омега-3 і омега-6 поліненасичені жирні кислоти, які знижують рівень «поганого» холестерину в крові.

  1. Контролюємо масу тіла. Люди з надмірною вагою знаходяться в групі ризику. Через порушення обміну речовин підвищується ймовірність розвитку цукрового діабету і атеросклерозу, що істотно збільшує ймовірність розриву судин головного мозку.
  2. Регулярно відвідуємо лікаря-кардіолога. Будь-які порушення в серцевій діяльності автоматично призводять до підвищеного навантаження на судини головного мозку, що сприяє розвитку інсульту. Тому важливо ретельно стежити за здоров’ям свого серця.
  3. Займаємося профілактикою діабету. Як показують медичні спостереження, цукровий діабет збільшує ймовірність розвитку інсульту в 2,5 рази. Відбувається це тому, що цукровий діабет надає істотне навантаження на роботу серця і судин. Як відомо, у діабетиків в прискореному режимі виводиться рідина, що призводить до зневоднення організму. Через це кров стає густою, що збільшує ймовірність розвитку інсульту.

Нормалізація режиму харчування і фізичні навантаження – найкраща профілактика цукрового діабету, навіть якщо у вас є спадкова схильність до цієї хвороби.

  1. Виключаємо стреси. Стрес – потужний фактор у розвитку практично всіх захворювань. Під час стресу в кров викидається велика кількість гормону адреналіну, що призводить до збільшення артеріального тиску. Збільшується навантаження і на судини головного мозку.
  2. Відпочиваємо! Організація режиму праці та відпочинку – важлива складова в профілактиці інсульту. Лікарі констатують, що пацієнти з інсультом часто надходять до них після виснажливих фізичних навантажень. Для літніх людей це особливо небезпечно. Важливо не допускати фізичної перевтоми, виділяти час для відпочинку і добре висипатися.

Підготувала акушерка оглядового кабінету                      Смірнова О.О.

 

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

73