Педикульоз – це актуально

Written by admin on . Posted in Профілактика захворювань

Улюблене всіма “гуглити” часом грає злий жарт з людьми, які шукають в інтернеті інформацію про хвороби. Так незначні симптоми ГРВІ можуть привести до проблеми глобального масштабу. І багато міфів пов’язані з педикульозом. У цій статті ми розвіємо найвідоміші помилкові твердження і покажемо вам, що з вошами і гнидами можна боротися легко, а упереджено ставитися до людей з цією проблемою не можна.

Міф 1. Педикульоз – хвороба бездомних.

В цілому це припущення можна описати одним реченням: “Мий голову і будь охайним, інакше воші заведуться”. Дотримуватися гігієни необхідно, але до педикульозу чистота волосся не має відношення. Так, у людей, які ведуть асоціальний спосіб життя, педикульоз зустрічається частіше. Але згадайте, що в більшості випадків заражаються вошами діти дошкільного і шкільного віку. Тому називати педикульоз хворобою брудних не можна.

Міф 2. Воші стрибають з голови на голову.

Не наділяйте цих комах здібностями супергероїв. Воші просто не можуть стрибати і перелітати з голови на голову. Але вони можуть переповзати і чіплятися за волосся лапками з гачкоподібними кігтиками. Заразитися можна при безпосередньому контакті волосся або особистих речей заражених. Але пам’ятайте, що великий ризик підхопити педикульоз в громадському переповненому транспорті, особливо дівчатам з довгим розпущеним волоссям.

Міф 3. Воші перестрибують з тварин.

Поширене твердження, але ви повинні відрізняти вошей, які живуть на домашніх тваринах і на людях. Першими можуть заразитися лише улюбленці, другими – тільки люди. Якщо ви виявили педикульоз, не варто грішити на улюблену кішку або собачку і піддавати її обробці хімічними засобами.

Міф 4. Воші – переносники інфекцій.

Запам’ятайте, що ці комахи не є переносниками захворювань. Але також їх укуси доставляють незручності, викликають свербіж. І якщо людина вичісуватиме до ранок, туди може потрапити інфекція. Тому так важливо вчасно вилікувати хворобу.

Міф 5. Якщо фарбувати волосся, воші не приживуться.

Так, хімічні речовини у фарбі згубно діють на паразитів, але немає доказів, що фарба допоможе позбутися від педикульозу. Швидше можна зіпсувати волосся, ніж вилікуватися від паразитів.

Головний міф про воші – від педикульозу може позбавити гас, нафта, масла, касторка та інші речовини. Запам’ятайте: ефективність всіх народних засобів науково не доведена. Не довіряйте бабусиним методам. Навіщо псувати волосся і шкіру голови, нерви, якщо можна застосувати хороший засіб від вошей? Бережіть себе і не дозволяйте паніці заволодіти вами.

Дотримуйтесь санітарно – гігієнічних правил і регулярно дивіться голову своїм дітям.

 

Лікар педіатр педіатричного відділення Головата Т.В.

 

 

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

61