КАНДИДОЗ ПОРОЖНИНИ РОТА: ЩО ЦЕ?

Written by admin on . Posted in Профілактика захворювань

Кандидоз ротової порожнини – це інфекція спричинена грибком кандида. Кандида в маленькій кількості мешкає в нашому організмі і в порожнині рота і не є шкідливою, але у випадку зниження імунітету, виникає інфекція порожнини рота – кандидоз.

ПРО ПРИЧИНИ КАНДИДОЗУ

Кандида починає активно розмножуватися і провокувати кандидоз з багатьох причин, наприклад, якщо ви протягом тривалого терміну приймаєте антибіотики, використовуєте інгалятор при астмі, користуєтеся зубним протезом, особливо якщо його невірно встановлено, не дотримуєтесь правильної гігієни порожнини рота, якщо у вас спостерігається сухість в роті, якщо ви палите, або якщо ви проходите курс хіміотерапії або радіотерапії при лікуванні від раку.

Кандидоз порожнини рота найчастіше вражає людей похилого віку і людей, чия імунна система ослаблена через стан здоров’я.

СИМПТОМИ КАНДИДОЗУ ПОРОЖНИНИ РОТА

На кандидоз вказує білий наліт в ротовій порожнині, що по консистенції нагадує сиркову масу. Найчастіше наліт утворюється на язику та слизовій оболонці щік, але він також вражає ясна, піднебіння, мигдалини і задню стінку горла. Якщо наліт витерти, роздратовані ділянки під ним можуть трохи кровоточити.

Симптоми кандидозу ротової порожнини також включають втрату смаку, дискомфорт у роті і в горлі, болісне подразнення і тріщини в куточках губ. У найбільш серйозних випадках вживання їжі може стати проблематичним.

Якщо ви відчуваєте будь-який з цих симптомів, зверніться до лікаря за способом лікування.

ПРОФІЛАКТИКА КАНДИДОЗУ ПОРОЖНИНИ РОТА

Кандидоз порожнини рота – явище дуже неприємне, але, на щастя, існує кілька профілактичних заходів:

  • Більш ретельний догляд за порожниною рота, куди входять чищення зубів двічі на день пастою з фтором, регулярне використання зубної нитки і міжзубних йоржиків для важкодоступних ділянок.
  • Регулярні перевірки у стоматолога для своєчасного визначення захворювань. Відвідувати стоматолога важливо, навіть якщо у вас немає своїх зубів, і ви користуєтеся зубним протезом.
  • Ополіскування порожнини рота після кожного прийому їжі або використання інгалятора при астмі.
  • Відмова від куріння. Проконсультуйтеся з лікарем, який підкаже спосіб кинути палити.
  • Лікування хронічних захворювань. Регулярний контроль над хронічними захворюваннями запобігає виникненню кандидозу порожнини рота.

 

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

69