Сучасні інформаційні технології КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша» сумісно з ПП «ЕлПро»

Written by admin on . Posted in Технології

Метою запровадження сучасних технологій є поліпшення якості медичних послуг населенню та сприяння професійному розвитку працівників галузі охорони здоров’я.

У Херсонський міський клінічній лікарні на теперішній час функціонує комплекс програм модульного типу ЕлПро-Мед “Поліклініка”, що забезпечує найбільш актуальні розділи роботи.

Комплекс включає:

  • відділення профілактики;
  • терапевтичну службу + реєстратура;
  • імунізація дитячого населення;
  • інформаційно-аналітичний відділ;
  • облік флюорографії;
  • кабінет щеплення тощо;

Додаткові можливості програми:

  • імунізація дитячого населення;
  • облік вагітних;
  • АРМ онколога поліклініки.

Всі модулі можуть працювати як автономно  так і у програмному комплексі ЕлПро-мед “Поліклініка””. Це принципова річ, тому що при розробці стратегії та тактики втілення програмних комплексів враховуються обмежені фінансові та технічні можливості закладів. Впровадження «модульних» програм дає можливість вводити їх в експлуатацію по черзі, вирішуючи найбільш болючі проблеми, а потім об`єднувати програми, модифікувати в залежності від потреби при цьому не втрачаючи накопичений об`єм  інформації.

Аспекти використання програмних комплексів:

  1. Сімейна медицина (Терапевтична служба)- всі робочі місця дільничних терапевтів оснащені АРМ. Це дає можливість мати достовірні данні щодо населення на приписній дільниці. Інформація щодо кожної особи містить – загальні данні, відомості щодо щеплень та флюорографії, онкоогляд та онкопроктотестування, належність до групи ризику, стаціонарні лікування, інвалідність, належність до пільгових категорій. Достовірність цих даних дає можливість формувати звітність.  Планування підлеглих контингентів здійснюється по прізвищам, по дільницях, по службі та проводиться аналіз виконання планів за любий період. Формування статистичних звітів щодо діяльності відділення здійснюється на підставі автоматично сформованих статистичних талонів. Робота з пацієнтами починається з реєстратури де формується талон на прийом з обов`язковим нагадуванням щодо терміну онкоогляду та наступної флюорографії. Все це дає можливість планувати прийом та наступні відвідування вдома пацієнтів.
    Функціональність програми “Терапевтична служба”  при підключенні в реєстратуру:

    • контроль  проходження ФГ – ОГК, онкооглядів, щеплень;
    • економія робочого часу медичних сестер для написання талонів і т.д.;
    • можливість запису та отримання талонів  до спеціалістів,  як з кабінетів, реєстратури так і через інтернет.
  2. Профвідділення: робота відділення профілактичних оглядів здійснюється на підставі   діючих наказів МОЗ України про профілактичні огляди працюючих у шкідливих умовах праці, декретованного  контингенту, водіїв, Дозвільної системи та інші. комісій. На підставі заведеної інформації отримувати різні звіти по касі, за кількістю обстежень, різні списки, заключні акти та звіти для міської СЕС, що робить прозорим роботу профвідділення і спрощує звітність перед контролюючими організаціями (КРУ, СЕС та інщі)
  3. Облік вагітних – “Облік вагітних” – банк даних про всі обстеженнях жінки протягом вагітності. Програма дає можливість аналізувати і порівнювати поточну вагітність з плином попередніх вагітностей жінки. На підставі сформованого плану обстежень ведеться постійний контроль повноти обстежень. Контролюється своєчасність відвідувань лікаря. Виписка направлень на консультації автоматично доповнюється результатами потрібних планових та позапланових обстежень.
  4. Автоматизована система обліку флюорографії – дозволяє швидко вводити формалізовані результати флюорографічного обстеження, вести облік патології за нозологічними формами, автоматично формувати звітність та проводити планування обсягів флюорографічного обстеження на підставі діючих наказів МОЗ України. Після введення в експлуатацію цифрових флюорографів програма була адаптована для роботи з ними та інтегрована з їхнім програмним забезпеченням. Це дало можливість не втратити результати майже 10 річного накопичення інформації щодо населення району. Використання мережевих технологій та Інтернету дає користувачам можливість на даному етапі отримувати не тільки інформацію щодо результатів флюорообстеження, а  також саме цифрове зображення.
  5. Імунізація дитячого населення: проводиться облік щеплень з формуванням картотеки та автоматичним внесенням змін до календаря щеплень у разі індивідуальних особливостей проведення щеплень у конкретної дитини.

Інтелектуальна  підтримка, чіткий розподіл відповідальності, регулярна порівняльна оцінка, можливість одержувати вичерпну інформацію не залучаючи й не відволікаючи виконавців, можливість стежити за раціональною витратою медичних ресурсів – все це дозволяє працювати ефективно, домагатися поліпшення кінцевих результатів – забезпечення своєчасності й кваліфікованості надання медичної допомоги на відповідному рівні.

На сьогоднішній день програмне забезпечення Елпро-Мед та підготовлений медичний персонал дає добру основу для впровадження електронного паспорта здоров’я.

Електронний паспорт здоров’я — це ключ доступу до електронної медичної картки особи в єдиній системі обліку.***

  • це миттєвий пошук медичних даних особи з терміналів, встановлених в підрозділах ЛПУ міста та області. Наприклад: АРМ лікаря сімейної медицини, АРМ “Реєстратура”, «Флюорографія» тощо.

Переваги для особи, що має “Електронний паспорт здоров’я”:

  • миттєва реєстрація;
  • швидке отримання зворотньої інформації з електронної медичної карти в будь-якому ЛПЗ, яке працює в єдиній системі обліку.
  • можливість проходження медоглядів в обраному ЛПЗ.
  • забезпечення наступності в медичній інформації, в т.ч. при зверненні в різні ЛПЗ міста, що особливо важливо при ургентній госпіталізації.

Для зручності користування електронний паспорт здоров’я має вигляд  пластикової магнітної картки.

 

*** – електронний паспорт здоров’я може бути використаний в управлінні соціального захисту населення, службі зайнятості, пенсійному фонді, міліції.

В 2012 році в поліклініці №1  КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша» відкрита  «Інтернет-реєстратура».

Це  синхронна робота  всього медичного персону поліклініки: від дільничних  медичних  сестер, які впорядковують базу населення дільниць та  слідкують за своєчасністю проходження ФГ – ОГК, щеплень, інших профілактичних оглядів до медреєстраторів реєстратури,  які формують програму «Розклад роботи лікарів»  та видають талони на прийом на зручний день та час. Лікарі під час прийому можуть записувати пацієнтів на повторний прийом.

«Інтернет-реєстратура» – це реєстратура вдома.

Що дає такий сервіс для різних категорій населення?

1.Для мешканців, у кого є інтернет:

–       особи, які зареєстрували в лікарні свою електронну адресу, можуть самостійно записувати членів своєї сім’ї на зручний час, на любий день тижня до відповідного лікаря  (мінуючи біганину до лікарні) і безпосередньо перед прийом отримувати свій талон до лікаря.

2.Для  мешканців, у кого немає інтернету:

– Можна подзвонити в реєстратуру і медреєстратор внесе прізвище особи в електронний листок запису до лікаря. Ця особа отримає свій талон безпосередньо перед прийом.

Керецман О.М.

Калашник Є.С.

 

 

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

69