Медичні технології XXI століття

Written by Админ on . Posted in Технології

Сучасна анестезіологія та інтенсивна терапія характеризуються тим, що досягнення медичної науки радикально змінюють практичну медицину.

Маючи 28-річний досвід практичної роботи, можу дуже довго перераховувати ті інноваційні медичні технології, які були впроваджені у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії лікувально-профілактичних закладів нашої країни за вказаний період.

Працюючи на простому, інколи – навіть примітивному обладнанні, ми всі пишались власним клінічним мисленням.  Це був наш головний «козир» перед закордонними колегами, про досягнення яких інформації було обмаль. Мислити, звичайно, потрібно завжди, в будь-якій професії, особливо – в медицині, а особливо це важливо в анестезіології та інтенсивній терапії. Професія лікаря-анестезіолога за рівнем психоемоційного напруження (та рівнем заробітної платні в розвинених країнах) входить в першу рейтингову п`ятірку, перебуваючи поруч з професією авіадиспетчера.

Миттєва реакція та оцінка ситуації, прийняття рішення та негайні дії – це професійні обов`язки лікаря-анестезіолога, робота, якого має три складові (це не плагіат з студентської філософської класики):

  • анестезіологічне забезпечення оперативних втручань;
  • інтенсивна терапія при різних захворюваннях;
  • заходи серцево-легеневої та церебральної реанімації (СЛЦР) при критичних станах.

Відносно останнього пункту. Науково доведено (національний Реєстр серцево-легеневої реанімації США, 2003), що при повному технічному та медикаментозному оснащенні, за наявності підготовленого медичного персоналу для успішної СЛЦР, коли пацієнт після виходу з критичного стану залишається фізично живим  і психічно здоровим, вирішальним залишається фактор часу:

  • якщо заходи СЛЦР проводяться в перші три хвилини з моменту виникнення критичного стану, то вдається врятувати життя, фізичне та психічне здоров`я людей у 34% випадків;
  • від третьої хвилини і далі, за тих же умов, цей показник знижується до 17% і нижче.

Аналіз-синтез-прогноз – це складові дій лікаря при наданні медичної допомоги пацієнтові в критичному стані, де на діагностику і прийняття рішення відводяться секунди і лічені хвилини. Повертаючись до беззаперечного важливого значення наявності клінічного мислення у лікаря, хочу підкреслити, що сучасна анестезіологія та інтенсивна терапія відноситься до розділів практичної медицини, де успіх лікування в величезній мірі залежить від технічного оснащення операційних та палат інтенсивної терапії.

Чим більше інформації отримує лікар-анестезіолог при проведенні знеболювання чи заходів інтенсивної терапії, тим вищий рівень безпеки пацієнта, тим раніше можна помітити перші ознаки та запобігти подальшим критичним відхиленням від норми у функціонуванні органів і систем організму хворої людини.

Навіть попри недостатнє бюджетне фінансування, велику кількість повсякденних питань, вирішення яких потребує чималих коштів, адміністрація КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша» знаходить можливість модернізувати та поповнювати технічний парк апаратури та обладнання відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Наприкінці минулого року за бюджетні кошти був придбаний апарат штучної вентиляції легень MINDRAY WATO EX 35 для проведення низькопоточної інгаляційної анестезії. Це дійсно медична технологія XXI століття. Перевагами цього виду знеболювання є керованість та високий рівень безпеки пацієнта.

 

 

До 2016 року лише одна операційна лікарні була оснащення апаратом подібного класу. Тим не менше, за 5 років за допомогою цього апарату був виконаний найбільший у Херсонській області (крім Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні, де 6 подібних апаратів) обсяг анестезій вказаного виду. Усі лікарі-анестезіологи нашого відділення освоїли методику низькопоточної інгаляційної анестезії, питома якої перевищує 18% в структурі загальної кількості знеболювань, що виконуються в лікарні протягом року. Придбання нового апарату, який вже запущений в роботу, дозволить розширити застосування цієї прогресивної і безпечної методики.

Звичайно, на цій приємній події питання матеріально-технічного забезпечення нашого відділення та подібних відділень міських лікарень не закінчується.

Обіймаючи (на громадських засадах) посаду головного позаштатного анестезіолога м. Херсона, я щорічно подаю детальні звіти керівництву медичної галузі міста про показники роботи відділень анестезіології та інтенсивної терапії міських лікарень, а також висвітлюю проблеми матеріально-технічного оснащення вказаних структурних підрозділів. Маю надію, що ця інформація доноситься до міського голови та представників депутатського корпусу міста.

Апаратура та оснащення відділень анестезіології та інтенсивної терапії – це техніка, яка рятує людям життя. За роки роботи, я бачив багато щасливих пацієнтів, яким вдалось повернути радість повноцінного життя.  На жаль, бачив і бачу багато людського горя. Можу точно сказати, що ціннішого за людське життя і здоров`я в світі нічого не існує.

Дуже хотів би, щоб цей матеріал прочитали не тільки колеги-лікарі, але й мешканці Херсона, керівники міста, міські депутати.

Полінчук І.С. зав. від. анестезіології та ІТ КЗ «ХМКЛ ім. Є.Є. Карабелеша», головний позаштатний анестезіолог УОЗ Херсонської міськради, голова ГО «Асоціація лікарів м. Херсона», кандидат медичних наук

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

61