Сучасні технології. Імуноферментний аналіз.

Written by admin on . Posted in Технології

В КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є.Карабелеша» плідно та планомірно займаються впровадженням нових технологій для удосконалення діагностики та якості лікувального процесу . В останні роки одним із пріоритетних напрямків є вдосконалення лабораторної діагностики. В 2012 році на базі поліклініки №2 нашої лікарні відкрито кабінет імуноферментного аналізу, де використовується аналізатор-фотометр імуноферментний SirioS.

Методи імуноферментного аналізу широкого ввійшли в медичну практику і використовуються у всіх сферах сучасної медицини, переважно з діагностичною та аналітичною метою (кількісний та якісний аналіз). Важливо, що методики ІФА дають можливість ідентифікувати біологічні компоненти (гормони, ферменти, нейропептиди, продукти імунної системи, антигени тощо) в низьких та дуже низьких концентраціях (можливо визначення навіть одиничних молекул).

imuno2

Для проведення імуноферментного аналізу використовуються автоматичні та напівавтоматичні аналізатори, перевагами яких є: зручність у роботі, швидкість, об’єктивність за рахунок автоматизації обліку результатів, висока специфічність та чутливість, можливість виконання великої кількості аналізів та дослідження імуноглобулінів різних класів (що важливо для ранньої діагностики та прогнозу захворювань). Все це робить їх основою сучасної лабораторної діагностики.

У нашій лабораторії проводяться визначення простатичного специфічного антигену (загального), гормонів щитовидної залози, HBS-антигену, маркерів гепатиту, визначення імуноглобуліну Е, H-pilori.

Деякі дослідники рекомендують використовувати методику виявлення ПСА, як скринінгову, для щорічного обстеження чоловіків старше 40 років з метою раннього виявлення онкологічної патології та її подальшого лікування.

За 8 місяців 2014р, наприклад, визначено ПСА у 3997 чоловіків старше 40 років, у 481 з них – показники підвищені, що потребувало подальшого, більш детального, обстеження. Використання даної методики для виявлення онкологічного захворювання передміхурової залози дало змогу виявити захворювання при профілактичних оглядах і на ранніх стадіях, показник активної виявляємості по Суворовському району м. Херсона у І півріччі 2014р – 86,2%.

Велика діагностична цінність ІФА для верифікації захворювань щитовидної залози, гепатитів та лікування виразкової хвороби шлунку, алергічних захворювань.

Зав.поліклінікою№2 КЗ «ХМКЛ ім. Є.Є.Карабелеша»
Смірнова І.М.

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

70