Сучасні медичні технології на варті людського життя

Written by Админ on . Posted in Світ Здоров'я

Значна частина захворювань людини супроводжується вкрай небезпечним станом, який називається гіпоксією. При цьому серце і легені не можуть в повній мірі забезпечити органи та системи людського організму киснем. Це явище спостерігається при захворюваннях бронхо-легеневої системи (пневмонія, бронхіальна астма, хронічний бронхіт), серцево-судинної системи, гострих отруєннях, травмах тощо.

Для ранньої діагностики цього небезпечного для життя людини стану існує методика, яка називається пульсоксиметрією. При цьому за лічені секунди, без забору крові, абсолютно безболісно можна визначити не лише рівень насичення крові киснем, а й отримати інформацію про частоту пульсу. Ця методика відноситься до неінвазивних технологій, тобто таких, при яких не потрібно проколювати шкіру пальців пацієнта. Зараження ВІЛ, гепатитами або іншими інфекціями, які передаються через кров, при цьому неможливе в принципі. Раніше апарати для пульсоксиметрії були досить громіздкими, стаціонарними, використовувались виключно у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії. Нині, завдяки науково-технічному прогресу,  ці апарати стали в рази меншими, легшими, точнішими, надійнішими, що дозволило застосовувати пульсоксиметрію як в умовах стаціонару, так і при огляді пацієнта в поліклініці або вдома. Згідно з клінічними протоколами МОЗ України, названа методика входить до обов`язкового переліку досліджень для ранньої діагностики та своєчасного запобігання ускладнень при цілому ряді захворювань.

Розуміючи важливість впровадження сучасних, точних та безпечних для пацієнтів діагностичних методик, адміністрація КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша», незважаючи на непросту економічну ситуацію, знайшла можливість придбати за бюджетні кошти 10 таких апаратів. Усі вони передані в поліклініки та стаціонарні відділення лікарні. Маємо надію, що це дозволить лікарям більш ефективно та своєчасно діагностувати захворювання, які супроводжуються гіпоксією.

Головний позаштатний анестезіолог УОЗ Херсонської міськради,
зав. від. анестезіології та інтенсивної терапії КЗ «ХМКЛ ім. Є.Є. Карабелеша»,
к. мед. н. Полінчук І.С.

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

61