Реклама ліків: заборонити не можна дозволити!

Written by Админ on . Posted in Світ Здоров'я

Більше 70% населення дізнається про лікувальні засоби з реклами, а європейці схильні довіряти лише анотації, яка додається до препарату. Багато хто з нас вже встиг усвідомити, що переконання з телеекрану про повну безпеку того чи іншого препарату не відповідає дійсності. Поширення оманливої інформації щодо властивостей препаратів при їх рекламуванні має масовий характер, а це призводить до втрати грошей, у гіршому випадку  – до погіршення здоров’я споживачів. Інформацією, що вводить в оману, є відомості, які містять неповні, неточні або неправдиві дані про походження товару, виробника, продавця, спосіб виготовлення, споживчі властивості, якість, знижки на продукцію. Найчастішими порушеннями при рекламуванні лікарських препаратів і БАД є: наведення в рекламі відомостей щодо їх лікувальних властивостей, наведення листів подяки або визнання від споживачів, в яких звертається увага на лікувальний ефект продукту; приховування побічних ефектів та протипоказань до застосування; надання висновку про безпеку ліків із посиленням на можливість їх вживання дітьми та природне походження складових препарату; перебільшення лікувальних властивостей.

В Україні у структурі захворюваності та смертності  І місце посідають хвороби серцево-судинної системи, а у структурі споживання ліків  – препарати для симптоматичного лікування патологічних станів ШКТ. Із зазначеного факту висновок очевидний  – у нас пацієнтів лікує не лікар, а телевізор. Лікуванням пацієнтів має займатися тільки лікар.

Більшість людей плутають біологічно активні добавки з харчовими добавками. Хоча мова йде про дві абсолютно різні групи речовин,що використовуються з різною метою.

Харчові добавки – це натуральні або хімічно синтезовані речовини, які в їжу зазвичай не вживають, а в не великих кількостях використовують у харчовій промисловості для того, щоб надати продуктам ті чи інші якості – аромати, колір, пишність. Приміняється близько 300 харчових добавок. Вони офіційно дозволені і їх включення в харчовий продукт  зазначені буквою Е і цифрами. Хоча знаходяться харчові добавки в малих концентраціях, не має гарантії того, що та чи інша харчова добавка не спровокує алергію у конкретної людини, особливо – у дитини.

БАД – це концентрати натуральних або ідентичних до натуральних біологічно активних речовин, що призначені безпосередньо для прийому і введення в склад харчових продуктів з метою збагачення раціону, харчування людини. БАД отримують із рослинної, тваринної або мінеральної сировини, до них відносяться і бактеріальні препарати (пробіотики). У склад БАД входять вітаміни, мінерали, ферменти, незамінні амінокислоти, вуглеводи, а також різноманітні біологічно активні речовини, якими багаті рослини.

Призначати той чи інший вид ліків, БАД повинен лікар. Не захоплюйтесь самолікуванням, частіше консультуйтесь з лікарями, що мали досвід в призначеннях БАД. Будьте більш наполегливими у спілкуванні з фармацевтами. Тоді ви не будете здійснювати помилок, за які прийдеться розплачуватись власним здоров’ям. Навіть якщо лікар не мав справи з конкретним лікарським препаратом, за його складом може зробити висновок про його ефективність для конкретного пацієнта.

Не треба думати, що ліки діють лише цілеспрямовано, на жаль, ліки вражають інші органи і тканини.

завідуюча кардіологічним відділенням Панова Т.В.,
лікар-кардіолог Надєєва Т.В.
КЗ «ХМКЛ ім. Є.Є. Карабелеша»

Tags: ,

Trackback from your site.

Leave a comment

69