Куріння та інсульт

Written by Админ on . Posted in Світ Здоров'я

Інсульт часто називають «судинною катастрофою». Дійсно, захворювання розвивається несподівано, швидко і часто приводить до вкрай негативних наслідків. Не варто думати, що інсульт – це проблема людей похилого віку. Жертвами «судинної катастрофи» можуть стати молоді люди, особливо ті, хто веде активний спосіб життя, займається інтелектуальною працею, керує бізнесом або великими проектами та має гарний фізичний стан. До того ж, в Україні, щорічно трапляється більше 100 тисяч інсультів, тому для багатьох сімей – це не порожній звук, а реальна проблема, яку доводиться вирішувати.

Як пов’язані інсульт та куріння?

Під впливом нікотину та інших токсичних речовин, що містяться в тютюновому димі змінюється стан крові, збільшується її в’язкість, провокуючи розвиток атеросклерозу. Атеросклероз сам по собі істотно знижує якість життя: викликаючи нездужання, пітливість, шум у вухах, головний біль і тому може привести до інсульту, якщо холестеринова бляшка відривається і закорковує кровоносну судину.

Куріння провокує спазми судин і впливає на збільшення артеріального тиску, що теж може бути чинником ризику для виникнення інсульту.
Гіпертонія, високий показник холестерину в крові і паління – основні складові розвитку інсульту.
• Ризик розвитку інсульту у чоловіків, які палять збільшується на 40%, у жінок, що палять – на 60%.
• Курці помирають від інсульту в два рази частіше, ніж некурящі люди.

Якщо припинити тютюнопаління, то ризик інсульту почне відразу ж знижуватися. Через п’ять років ризик розвитку інсульту у «колишнього» курця буде таким же, як і в людей без цієї шкідливої звички.
Американські вчені з інституту Меріленда (Балтімор) дізналися, наскільки тютюнопаління впливає на ризик розвитку інсульту у чоловіків молодше 50 років. В ході дослідження з’ясувалося, що ризик інсульту у курців вище на 88% в порівнянні з групою осіб ,які не палять.
Причому ризик інсульту вище на 46% навіть у тих, хто палить менше 10 цигарок в день.
Люди, які “вживають”навіть всього одну цигарку в день, на 30% збільшують шанс захворіти на інсульт, ніж ті, хто ніколи не палив.
Логічно припустити, що зменшення цигарок приведе до пропорційного скорочення завданої організму шкоди. Це припущення доводить ряд досліджень в області раку легенів. Але це не працює в випадку інсульту.
У чоловіків, що викурюють всього по одній цигарці в день, ризик розвитку інсульту вище на 41%, ніж у тих, що палять щодня по цілій пачці. Для жінок, в аналогічній ситуації, ризик становив на 34% вище.

Найкраще і безпечне, що ви можете зробити, – це кинути раз і назавжди !

Згідно ряду останніх досліджень, пацієнти, які відновлюють куріння після інсульту, приблизно в три рази підвищують ризик свою швидку смерть. У разі, якщо пацієнт вже переніс інсульт легкої форми, але тютюнопаління при цьому не кинув, ризик повторного – вже значно більш важкого – інсульту збільшується в 10 разів. Так, максимальний ризик смерті протягом 1 року життя після інсульту (в п’ять разів більше середньостатистичних показників) спостерігався тоді, коли людина поверталася до паління протягом 10 днів після виходу з лікарні. А якщо пацієнт після інсульту розлучається з цією звичкою, її вплив повністю зникає через 18 місяців.

Багато курців вважають, що їх ніколи не торкнуться негативні наслідки тютюнопаління. Але це самообман і заперечення неспростовних фактів, які дають можливість знову взятися за цигарку.

Лікар невропатолог поліклініки №2 Басалюков В.В.

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

69