Щоб хвороба не зіпсувала відпочинок

Written by admin on . Posted in Поради та рекомендації

Перегортаючи черговий листок календаря, непомітно для себе, ми опинилися в середині літа. Це справжнє свято природи, яке радує нас різноманіттям фарб і ароматів, це пора подорожей, приємних вражень і нових знайомств.

Разом з тим, як стверджує статистика, понад 300 млн. чоловік у світі, а це 5-8% від загальної популяції людей, страждає бронхіальною астмою (БА). В Україні цю недугу мають біля 2,3 млн. осіб. В останні роки відбулися значні зміни в підході до медикаментозної терапії БА.

Відомо, що БА – це хронічне захворювання дихальних шляхів. Сучасна медикаментозна терапія забезпечує хворим на БА хорошу якість та досить активний спосіб життя. Разом з тим, навіть довготривала ремісія (відсутність клінічних проявів хвороби) не повинна змушувати людей забувати про цю хворобу.

Нині розроблені та впроваджені в клінічну практику нові підходи до лікування БА. Основний акцент при цьому робиться на протизапальну терапію.

На думку відомого вченого, професора Пітера Барнса (Лондон, Велика Британія), лікувати хворих на БА без застосування протизапальних засобів – це все одно, що фарбувати по іржі. Самостійно розібратися у всьому різноманітті медикаментів аптечних вітрин неможливо.

Щоб не втратити контроль над захворюванням і насолоджуватися літнім відпочинком пропоную читачам цього матеріалу, які хворіють на БА, відповісти на дуже прості запитання, що входять до тесту ACQ-5. Цей елементарний тест використовується у всьому світі для оцінки самими хворими стану власного здоров`я.

 

Отже, будьте більш уважними до свого власного здоров`я та вчасно звертайтесь до лікаря-пульмонолога. Пам`ятайте, що хвороби органів дихання мають одну суттєву особливість, а саме:

  • не їсти людина може до 6 тижнів і навіть більше;
  • не пити воду, в залежності від температури оточуючого середовища, від 3 до 10 днів;
  • не дихати, за будь-яких умов, людина може не більше 5 хвилин.

 

Лікар-пульмонолог вищої категорії

КЗ «ХМКЛ ім. Є.Є. Карабелеша

І.М. Полінчук

 

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

61