Поради хворим на серцево-судинні захворювання під час спеки

Written by Админ on . Posted in Поради та рекомендації

Аномальна спека. Це словосполучення міцно ввійшло останніми роками до синоптичних викладок європейських країн у літні місяці. Не є виключенням й Україна.

Що ж треба знати і пам’ятати мешканцям Херсонщини, щоб пережити негоду?

Групу ризику становлять люди похилого віку, діти, а також ті, хто страждає на серцево-судинні хвороби. Наразі, з приходом літа, щоденно до міської  лікарні потрапляє 5-7 людей із загостренням серцевої патології. Хворим, які страждають на серцево-судинні захворювання слід не зловживати рідиною, оскільки це сприяє підвищенню тиску, навантаженню на серце. Тому збільшується ймовірність настання інсульту чи інфаркту. Як це не парадоксально, але що спекотніше, то менше потрібно пити.

Серцево-судинні захворювання посідають перше місце серед причин смертності. Однак далеко не кожен з тих, хто ходить під лезом меча інфаркту чи інсульту, усвідомлює це.

Всім людям, а особливо хворим із захворюваннями серця і судин у літні спекотні дні потрібно прислухатися до відчуттів свого організму. Якщо виникає загальна слабкість з наростаючою болем у серці і тривожністю або страхом – це серйозний симптом, і потрібно негайно звернутися до лікаря!

Система терморегуляції організму може підтримувати постійну температуру тіла, випаровуючи вологу з поверхні шкіри. Але деяке зневоднення організму робить кров густішою, і серцю все важче стає ганяти її по артеріях. Тому спека є серйозним випробуванням для організму сердечників.

При погіршенні самопочуття, болі за грудиною і сильної слабкості потрібно насамперед прийняти зручну позу, полежати, включити кондиціонер, а при погіршенні самопочуття і прогресуванні слабкості потрібно викликати лікаря і прийняти свої таблетки, що запобігають розвитку серцевого нападу, або серцеві краплі.

Замість води для пиття можна використовувати неміцний чай (краще – білий і зелений). Чай не повинен бути гарячим, в ідеалі чай повинен бути 30- 40 градусів, без цукру. В чай можна додати розім’ятий листочок м’яти або меліси, шматочок лимона, ложку меду.

У харчуванні більшу перевагу потрібно надавати овочам та фруктам, майже виключивши м’ясо, майонез, яйця, солодкі страви, гострі спеції. Овочі
та фрукти дають організму вологу, вітаміни і мікроелементи, які так необхідні організму людини, а особливо – при підвищеній пітливості в жарку пору року.

У спекотні дні особлива увага має приділятися кількості кухонної солі в їжі: чим меншу кількість буде споживати людина, а особливо – хворий- сердечник, тим менше волога буде затримуватися в його тканинах набряками, даючи додаткове навантаження на серце.

Не слід сидіти під прямим струменем повітря від вентилятора, також слід побоюватися кондиціонерів. У спекотні дні реєструється велика кількість ангін та простудних захворювань, які були отримані людьми під кондиціонерами. Людина ж з серцево-судинними захворюваннями ризикує отримати пневмонію, яка стане серйозним випробуванням її здоров’ю.

Всупереч розхожій думці, імунітет у літні місяці не такий високий, а окрім того, постійно піддається випробуванням, тому простудних захворювань в літні місяці реєструється нітрохи не менше, ніж у зимові.

Для охолодження тіла потрібно протирати кінцівки, шию, груди, обличчя, лоб вологою серветкою, змоченою в прохолодній воді. У спеку можна робити прохолодні ванни (вода повинна бути трохи нижче кімнатної температури) для ніг, обтирання тіла настоєм м’яти.

Якщо людина отримала тепловий удар, слід негайно надати першу медичну допомогу, послабити тугий одяг і паски, забезпечити доступ свіжого повітря, можна включити кондиціонер чи вентилятор, покласти вологу серветку на лоб і скроні, протерти руки і ноги вологими серветками. Якщо стан хворого погіршується, слід викликати лікаря.

Хворим на серцево-судинні захворювання рекомендовано якомога можна менше виходити на вулицю в спеку, мати з собою в будь-яких випадках набір необхідних ліків, що призначені лікарем. Необхідно мати з собою питну воду, на голову потрібно одягнути головний убір для захисту від прямих сонячних променів. Одягати потрібно речі з натуральних матеріалів.

Літня спека – важке випробування не тільки для хворих, але й для цілком здорових людей. Тому потрібно серйозно підійти до даних порад і допомогти своєму організму легко пережити важкі спекотні дні.

Бажаємо всім міцного здоров’я!                                                                                                           

Завідуюча кардіологічним відділенням Панова Тетяна Вільгельмівна.
Лікар- кардіолог Надєєва Тетяна Володимирівна.

 

Tags: , ,

Trackback from your site.

Leave a comment

61