Харчування годуючої матері

Written by Админ on . Posted in Поради та рекомендації

Повірте, кількість їжі, абсолютно безпечної і для матері і для дитини, досить велика.

Тому щиро закликаю вас якнайменше експериментувати.

Чим менше ви вип’єте кави,  з’їсьте цитрусових, какао (шоколаду),  полуниці та інших продуктів принципово небезпечних в плані алергії, тим краще буде дитині. Ви ж самі потім і пошкодуєте, коли після з’їдженої в дворічному віці шоколадки дитина покриється висипом і її буде всю ніч свербіти.

Ви повинні знати: практично все, що їсть мама, в тому чи іншому вигляді присутнє в молоці. Слід уникати продуктів, які можуть погіршити смакові якості молока (солоне, кисле, гостре) і його запах (часник). Деякі з’їджені мамою продукти, наприклад, бобові чи білокачанна капуста, погано діють на кишечник дитини – підвищують газоутворення, іноді викликають пронос.

Чим вища жирність молока, тим більших зусиль потрібно для його перетравлення, тим важче буде дитині смоктати, а матері зціджувати. Тому свідомо підвищувати жирність молока, поглинаючи в великих кількостях жири (сметану, свинину, масляні креми і т. п.), не треба.

Рослинні жири (соняшникова, оливкова і кукурудзяна олія) кращі в порівнянні з тваринними.

Потрібні овочі та фрукти (не менше 500 г на добу), різноманітні і, бажано, в свіжому, а не в консервованому вигляді.

Взагалі, чим менше консервів з’їсть годуюча мати, тим краще.

Завжди стежте за реакціями дитини. Якщо сумніваєтеся – можна з’їсти або не можна, – з’їжте трішки. З дитиною все в порядку –  не з’явилася висипка, не змінилися сон і стілець – їжте на здоров’я.

Питання про те, чи треба багато пити годувальниці, до теперішнього часу залишається спірним. Величезна кількість вчених стверджує, що збільшення обсягу випитої рідини не збільшує кількість молока, але не менш велика кількість матерів наполягає на зворотньому.

Зрештою, якщо молока вистачає або воно залишається, то ви нічого не повинні пити спеціально, всупереч бажанню. Але в ситуації, коли кількість молока дитину не задовільняє, кожне годування повинно закінчуватися тим, що ви, уклавши малюка спати, відправляєтеся на кухню, де вас чекає «сирітська» чашка обсягом десь в 0,3-0,5 л. До речі, нічне годування не повинно бути винятком, тому бажано приготувати заздалегідь чай (компот) в термосі, щоб спросоння не метушитися даремно.

Оптимальні напої:

  • чай ​​(зелений краще чорного) з молоком, досить солодкий;
  • компот із сухофруктів (курага, яблука, родзинки);
  • соки (яблучний, виноградний, моркв’яний), але в міру;
  • коров’яче молоко і кисломолочні продукти. Молоко обов’язково кип’ячене або топлене; оптимально, щоб його жирність не перевищувала 2,5%.

Існує безліч рекомендацій щодо продуктів, що збільшують кількість молока, але ви ні в якому разі не повинні переоцінювати їх значимості.

Повірте, здорова дитина і спляча вночі мама, яка не нервує і не смикається по дрібницях, сприяють виробленню достатньої кількості молока більшою мірою, ніж всі продукти харчування і медикаменти разом узяті.

Підкреслюю: також йдеться не про виключення повністю жирної їжі, а про вживання її в менших кількостях. Повністю виключати жири, наприклад, борючись за свою фігуру, взагалі неприпустимо, хоча б тому, що багато вітамінів розчиняються виключно в жирах.

Будьте здорові та бережіть своїх рідних!

Сімейний лікар поліклініки №3  Шубала Н.Я.

Trackback from your site.

Leave a comment

71