Готуємо вчасно дітей до дитячого садочку

Written by Админ on . Posted in Поради та рекомендації

За вікном – зима, а синички, купаючись у морозних променях сонця, мріють про теплі часи…

Похмурим ранком кожен з нас думає, що тепло прийде не скоро. Та час плине швидко і вже ваше дитя підростає та потребує спілкування зі своїми однолітками. Настає новий етап у житті вашого малюка: підійшла пора знайомити його з дитячим садком.

Ви, напевно, вже визначились, який садочок буде відвідувати Ваша дитина. Безболісна, спокійна адаптація малюка у новому колективі залежить в великій мірі від батьків. Часто розмови про тяжке привикання дітей до нових умов, про плач у новій обстановці і т. інше. Тривога батьків передається дитині. Ваше, хоч ще мале дитя, робить свої висновки. Потім прийме необхідність походів у дитячий садок небезпекою для себе.

Батьки повинні формувати у свого чада радісне відношення до події – однієї зі сходинок росту у Великому житті.

За кілька місяців поступово необхідно перевести режим сну, харчування, відпочинку малюка до садочкового, відповідно віковій групі. Бажано познайомитися з особливостями вікового режиму, зустрівшись з вихователями та іншими працівниками дитячого садка. Не менш важливо дотримуватися режиму дня! Дитя, що не доспало, проведе ранок та цілий день на одній «сльозливій» ноті! Привчати пити з чашки, тримати правильно ложку, виховувати акуратність з малечку!

image004

Хочу, як педіатр, обговорити питання, в якому віці краще оформити малюка до дитячого садочку. В Україні є всі умови мамі ростити дитя у домашніх умовах до 3-х років. Далеко позаду часи, коли мами виходили на роботу у віці дитини в 1 рік. З тих пір значно зменшилась захворюваність у дітей, які «організувались» у віці біля 3-х років. У ранньому (до 3-х років віці) дуже динамічна система захисту у дітей. Маленький «досвід» імунної системи пов’язаний зі свідомим обмеженням контактів з дитям. Це розумне бажання веде до зміцнення процесу фізіологічної диференціації системи захисту маленької дитини. Діти, що ідуть у садочок у 2,5 роки, міцніші за діток віком 1-1,5 років. Мудро використати батькам цей шанс і відправляти дитя у садочок ближче до 3-х річного віку.

Адаптувати до колективу краще у «спокійний» сезон, коли менше застуд (пізня весна, літо, осінь). Важливо, щоб згідно Календаря щеплень за віком, дитина була захищена від основних імунокерованих інфекцій. У випадку відмови батьків від профілактичних щеплень, дитина не може бути оформлена у садочок. У випадку хвороби щеплення проводяться за індивідуальним графіком. Ослаблені діти, що часто хворіють, особливо потребують імунозахисту. Поява у дитячому садочку малюка, що не має профілактичних щеплень, ставить під загрозу інфекційних хвороб інших здорових дітей.

 Батьки повинні відповідально готувати своїх дітей до відвідування садочку.

Ця підготовка ще включає загартовування малюка. Розпочинається воно не тільки на березі моря. Початок його – з народження дитини. Це – оптимальна для віку дитини температура у кімнаті, комфортний одяг. Врахування особливостей кожної дитини: не «кутати» активних, рухливих дітей. Консультування з педіатром у випадку сильної пітливості дитини.

Підготовка до дитячого садочку це ще й прощання з памперсами. Починаючи з 6-місячного віку необхідно дитину поступово заохочувати до «горщика».

image005

Латинське прислів’я гласить: «Звичка – друга натура». Формуйте з малечку у дитини правила гігієни та поведінки!

Про характер та особливості поведінки маленької людини знають найбільше її батьки. Інформуйте вихователя з цих важливих питань.

Перед своїм дитям поставте мету – будеш чемним і хорошим, підеш швидше у дитячий садок, станеш дорослим!

Перед вступом до садочку зверніться до свого педіатра чи сімейного лікаря для оформлення медичної довідки. Залежно від епідемічної ситуації порадьтесь, яку підготовку краще провести вашій дитині для полегшення адаптації в колективі.

Перші дні відвідування садочка – вкрай важливі в адаптації. Необхідно, взявши у педіатра довідку про епідситуацію та стан здоров’я дитини, в погожий день познайомитись на майданчику з дітьми групи, яку буде відвідувати дитина.

Надалі залишайте своє чадо у садочку на 1-2 години. Обговорюйте усі позитивні події цього часу, не забуваючи про акценти: «ти у мене дорослий», «ти ходиш, як татко, на роботу» і т.ін. Придумуйте «нагороди» за зростання!

Потурбуйтесь про зручний одяг та взуття, щоб дитина могла самостійно (більш-менш) користуватися ним.

Забираючи з групи дитину, розпитайте вихователя, як пройшов день, чи вирішувались якісь проблеми .

Необхідно пам’ятати: тільки зі спільних зусиль родини, вихователя, педіатра ваша дитина легко і радісно буде відвідувати дитячий колектив.

image007

В добрий час!

 

 

 Завідуюча дитячою поліклінікою №2
КЗ «Херсонська міська
клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша»
А.Л.Стеценко

 

 

 

 

 

 

 

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

63