Що таке дерматоскопія?

Written by Админ on . Posted in Профілактика захворювань

Дерматоскопія – це вид дослідження шкірних утворень без інвазивних втручання, що дає можливість уточнити діагностику ранніх стадій меланоми чи раку шкіри, коли злоякісне новоутворення ще не метастазує. Раніше така можливість була лише при хірургічному видаленні.

Дерматоскопія – це візуальний метод, який з успіхом застосовується багато років у країнах Америки, Європи та Австралії. З допомогою спеціального приладу-дерматоскопу лікар отримує десятикратне збільшення родимки та інших новоутворень шкіри. Це дозволяє більш ретельно вивчити її структуру. Якщо структура неоднорідна, несиметрична, не має чітких меж, то це, як правило, говорить про її злоякісне характер.
Цей метод дослідження не має протипоказань і застосовується для діагностики практично всіх новоутворень шкіри. Рекомендується проводити дослідження особливо в осіб зі світлою шкірою, мають більше 5 родимок, особливо якщо їх розмір перевищує 0,5 см.

5

Як самостійно визначити, чи потрібно вдаватися до цього методу дослідження? 

Слідкуйте за кількістю і якістю родимок і інших утворень на шкірі. Якщо вони стали більше, збільшилася їх кількість, змінилася форма або колір, то слід звернутися до лікаря. Особливо уважним потрібно бути влітку. Саме після активної засмаги часто спостерігається їх зміни і доповнення. Непомірний ультрафіолет здатний викликати процес розвитку злоякісних клітин у простій до цього родимці.

У чому суть цього методу?

Він дозволяє за кольором і формою родимки визначити її природу, з’ясувати, наскільки вона

безпечна. Унікальність нового методу в тому, що тепер оцінити небезпеку родимок можна на самих ранніх стадіях, буквально відразу ж після їх появи. Раніше це було можливо лише на підставі аналізу тканин після видалення.

6

Яким чином проводиться діагностика?

Дерматоскопія — це візуальний метод. Всі зміни на поверхні шкіри можна побачити і неозброєним оком. Але з допомогою особливого приладу — дерматоскопу лікар отримує десятикратно більшу картинку родимки. Це дозволяє більш ґрунтовно вивчити її симетричність, нерівність кордонів і структуру. Якщо родимка не симетрична, не має чітких меж і не однорідна за структурою, то це, як правило, говорить про її злоякісне характер.
Більш точно сказати про це дозволяють цифри. Справа в тому, що кожна ділянка родимки оцінюється в балах. Після нескладних підрахунків це дозволяє судити про її характер.
Ще більш точну картину можна отримати за допомогою цифрових камер. Цифрові зображення дозволяють порівняти ті зміни, які відбуваються в родимці з плином часу. Багато з цих цифрових камер забезпечені комп’ютерними програмами.

7

Чи всім підходить дерматоскопія?

Оскільки це візуальний метод, то і протипоказань до нього немає. Однак він застосовується лише на ранніх стадіях захворювання. На пізніх стадіях вже відсутні основні ознаки, які лежать в основі цього методу.

Як часто треба обстежитися, щоб не пропустити початок захворювання?

Якщо немає видимих змін у формі та структурі родимки, вона вас не турбує, то в обстеженні немає необхідності.
Однак існують і інші, безпігментні родимки. Вони вимагають зовсім іншого підходу. Тому з метою профілактики ми рекомендуємо всім пройти медичне обстеження. Особливо це стосується тих, у кого кількість, розміри і форми родимок все ж викликають занепокоєння.
Особливо уважними потрібно бути влітку.
Яскраві сонячні промені сприяють прояву родимок. Адже саме після активної засмаги ми часто спостерігаємо їх поповнення. Таким же чином непомірний ультрафіолет здатний викликати процес розвитку злоякісних клітин у простій до цього родимці.
Також вплинути на родимки можуть невмілі косметологічні втручання і будь-які гормональні зміни в організмі. До них відносяться підлітковий період, вагітність, клімакс. Тому дуже важливо бути уважним до свого організму в цей період життя.

Ознаки переродження родимки:

– зміна кольору (зменшення або різке посилення пігментації – аж до чорного кольору, нерівномірне забарвлення, по периферії пігментного плями виникає кільце з вугільно-чорних зливаються вузликів неоднакових розмірів, що утворюють чорні чотки»);
– нерівномірне забарвлення родимки або пігментної плями;
– порушення або повна відсутність малюнка шкіри в області родимки або пігментної плями, лущення;
– виникнення запальної ареоли навколо родимки (почервоніння у вигляді віночка);
– зміна конфігурації по периферії, розмивання контуру родимки або пігментної плями;
– збільшення розміру родимки або пігментної плями (пігментна пляма розпливається, як би «розпліскується») і його ущільнення;
– виникнення у підстави родимки або пігментної плями вузлуватих дрібних папілломатозних елементів з елементами некрозу;
– свербіж, печіння, поколювання і напругу в області родимки;
– випадання волосся з поверхні родимки або пігментної плями;
– поява тріщин, виразка і напругу в області родимки.
Всі бажаючі  мають можливість пройти повну діагностику новоутворень шкіри

( родимки « невуси», папіломи, дерматофіброми, післяопераційні рубці)

 

Звертатися за адресою пр. Ушакова 21, Поліклініка №1 Центр Здорової родини, Каб. № 58, або за телефоном 26-40-92  

підотував лікар онколог  Денисенко  М.С.

 

Trackback from your site.

Leave a comment

71