Профілактика рака молочної залози

Written by admin on . Posted in Профілактика захворювань

Запобігти розвитку раку грудей можна за допомогою профілактичних заходів, які полягають у відмові від шкідливих звичок, заняття спортом, носіння зручної білизни та боротьби зі стресами. Первинні профілактичні заходи раку грудей допомагають попередити розвиток онкологічних змін в організмі за допомогою впливу на фактори, що призводять до розвитку патології.

Знання профілактичних заходів дозволить навіть жінкам, які мають генетичну схильність уберегти себе від появи злоякісної пухлини в області молочної залози.

На думку більшості фахівців, заходи профілактики раку допомагають запобігти його розвиток і уникнути необхідності в проведенні такої операції, як мастектомія (видалення молочної залози). При появі первинної симптоматики злоякісного процесу рекомендується негайно звернутися до лікаря, щоб уникнути переходу захворювання в наступну стадію розвитку.

Грудне вигодовування.

image001

Годування дитини грудьми передбачено самою природою, тому відмовлятися від природного вигодовування не слід, особливо якщо у жінки є спадкова схильність до раку молочної залози. При регулярному годуванні грудьми дитини істотно знижуються ризики появи злоякісних процесів в області молочних проток і м’яких тканин. На думку багатьох мамологів, чим довше триває грудне вигодовування, тим сильніше захисний ефект, який є захисним фактором протягом багатьох років після закінчення природного годування малюка. Сьогодні оптимальний термін лактації становить від 6 міс. до 1,5 років, але кожна жінка може самостійно вирішувати, скільки часу годувати свою дитину при відсутності будь-яких протипоказань.

Здоровий спосіб життя

Під здоровим способом життя не слід розуміти тільки відмову від шкідливих звичок, так як важливу роль в профілактиці раку грудей грає фізична активність жінки. Вживання алкоголю однозначно негативно позначається на здоров’ї всього організму. Вчені з’ясували, що алкогольні напої, прийняті у великій кількості, підвищують рівень естрогену в крові, що істотно збільшує ризики розвитку онкологічних процесів в області молочних залоз. При наявності спадково схильність жінки до раку грудей спорт для неї має стати пріоритетним завданням. Це обумовлено тим, що регулярна фізична активність має наступний  вплив на організм: підтримує нормальну масу тіла; зміцнює імунітет, знижує рівень жіночих статевих гормонів. Фізична активність є відмінним профілактичним засобом від розвитку злоякісних процесів в області молочних залоз і знижує ризики розвитку раку на 30% при щоденних півгодинних заняттях. Піші прогулянки також надають сприятливу дію на обмінні процеси в організмі, що допомагає запобігти появи застійних процесів, а, отже, і ущільнень, які переходять з плином часу злоякісну форму.

image003

«Ні» стресам.

Хронічні або часті стреси є сприятливим фактором для активації зростання атипових клітин в організмі. При наявності схильності до раку молочної залози можуть стати причиною його розвитку. В цілях профілактики рекомендується уникати стресових ситуацій, щоб уберегти тканини молочних залоз від негативного впливу ракових клітин, а також уникнути зниження імунітету. Саме імунна система здатна знищувати в організмі мутантні ракові клітини, тому слід подбати про її зміцнення, викорінивши фактори, що роблять негативний вплив. Саме хронічні стреси активізують ракові клітини і допомагають їм поширюватися по всьому організму, що істотно ускладнює лікування злоякісного захворювання. Позбутися від затяжних стресів можна за допомогою наступних порад: не слід збирати в собі негативні емоції протягом тривалого часу; рекомендується частіше змінювати сферу діяльності, відволікаючись від роботи і повсякденного життя; тільки позитивні емоції допоможуть позбавитися від стресів, навіть якщо мова йде про його хронічні форми.

Правильний вибір бюстгальтерів.

У якості профілактичних заходів також слід робити правильний вибір бюстгальтерів. Правильним підходом до такої непростої справи буде придбання відразу кілька елементів нижнього білизни для грудей, кожен з яких буде відповідати своїй меті. Повсякденне носіння – м’який бюстгальтер, відповідний розміру бюста, тобто не здавлює молочні залози; для заняття спортом – спідня білизна, розроблене спеціально для захисту від струсів і ударів, що допомагає запобігти травми молочних залоз; Годування грудьми – спеціальний бюстгальтер, призначений для годування малюка. Завдяки даному виду спіднього одягу для грудей, зберігається її тканина і забезпечується нормальне функціонування. Для власниць великих грудей рекомендується носити бюстгальтери виключно з широкими лямками, що дає можливість забезпечити для неї природну підтримку, а, отже, запобігти розвитку патологічних процесів в області м’яких тканин і молочних проток.

Діагностика і само обстеження.

У профілактиці утворення злоякісних процесів в області молочних залоз у жінок величезну значущість приймає самообстеження. Раз на місяць рекомендується обмацувати свої груди перед дзеркалом і при появі будь-яких змін проходити обстеження у мамолога. Незважаючи на це в цілях профілактики слід раз на рік проходити плановий огляд, особливо жінкам після 35 років. При самообстеженні слід звернути увагу на такі зміни: порушення симетричності молочних залоз; зміна забарвлення шкіри в області грудей і сосків; промацування ущільнень; поява виділень з сосків.

Клінічна діагностика раку молочних залоз полягає в проведенні наступних заходів: мамографія (рентгенологічне дослідження); ультразвукове дослідження грудей; біопсія (гістологічне дослідження тканин)

Регулярне статеве життя.

Регулярні сексуальні стосунки є одним з основних профілактичних заходів, спрямованих на боротьбу з раком молочних залоз. Саме регулярне статеве життя допомагає запобігти розвитку мастопатії і появі злоякісних новоутворень у жіночих грудей. Відсутність інтимних відносин здатне викликати гормональний дисбаланс, який може призвести до незворотних наслідків. Сперматозоїди є носіями андрогенів – гормонів, що роблять позитивний вплив на тканини молочних залоз, тому адекватна і регулярна статева активність допомагає вилікувати мастопатію, а, отже, і запобігти розвитку раку. На думку вчених, прямого зв’язку між сексуальними стосунками і профілактикою раку не існує, якщо не брати до уваги психологічну сторону, яка, як відомо, є панацеєю від багатьох захворювань, в число яких входить і рак молочної залози. Профілактичні заходи проти раку молочної залози допомагають уникнути зростання атипових клітин в організмі, тому дотримання певних рекомендацій дозволяє запобігти раку грудей.

Профілактику рекомендується поєднувати з щорічними обстеженнями у мамолога, щоб при появі первинних ознак раку своєчасно вжити заходів і зупинити онкологічні процеси в тканинах молочних залоз.

Лікар онколог-мамолог поліклініки №1
Денисенко М.С.

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

63