Профілактика хвороб, що передаються статевим шляхом

Written by admin on . Posted in Профілактика захворювань

В народі жартують: «Всі хвороби від нервів і тільки венеричні від задоволення».

В Україні останнім часом відмічається зниження захворюваності на венеричні хвороби – сифіліс та гонорею, пік якої прийшовся на 1996-1998 роки. Але на перше місце вийшли інші хвороби, що передаються статевим шляхом, такі як трихомоніаз, хламідіоз, мікоплазмозмоз, уреаплазмоз та ін. Можливо,  немає сенсу акцентувати увагу на терміни зараження та симптоми по кожній хворобі, що передається статевим шляхом. Загалом, інкубаційний період (час від зараження до проявів хвороби) триває від декілька днів до декілька тижнів; симптоми: свербіння, печія, біль при сечовипусканні,  незвичайні виділення з сечостатевих шляхів, так як: велика кількість, зміна кольору, зовнішнього вигляду (пінисті чи гнійні), неприємний запах; біль у паховій області та внизу живота, можливе збільшення пахових лімфатичних вузлів, поява висипу на та біля статевих органів. І навіть якщо такі симптоми відсутні, треба обов’язково пройти медичне обстеження, якщо був незахищений та/або випадковий статевий зв’язок,  так як існують приховані форми хвороби.

Якщо не лікувати ХПСШ, то згодом симптоми стихають і хвороба переходить у хронічну форму. Хворий вважає, що настало «самозцілення». В подальшому людина буде страждати на хронічні інфекції сечостатевої системи, що призводить до безпліддя, ураження всього організму і навіть інвалідізації. Ще проблема полягає у тому, що така людина буде в подальшому інфікувати інших – як свої статевих партнерів так, можливо і людей, що тісно пов’язані з ним у побуті. Хоч хвороби і називаються «що передаються статевим шляхом», але існує ризик інфікуватися через побутові і  предмети особистої гігієни: губки, рушники, зубні щітки, білизна, тощо. Тому для профілактики хвороб, що передаються статевим шляхом, треба користуватися індивідуальними засобами гігієни.

Слід акцентувати увагу на статевому вихованні молоді. Любі батьки! Якщо ваші діти підлітки, то переступіть через свої страхи і сором’язливість, та поговоріть з ними про наслідки  випадкових статевих стосунків. Також переступіть через своє ханжество, (пам’ятаєте: «В Радянському Союзі сексу нема!») та прослідкуйте, щоб у підлітка завжди були запобіжні заходи, хай навіть вам здається, що це ще зарано або недоречно. Незахищений секс –  це не тільки хвороби, а й зламані долі: рані аборти, безпліддя, небажані діти та вимушені шлюби без кохання. А ви бажаєте своїм дітям всього найкращого, чи не так?

Звичайно, ідеальною б була ситуація, коли двоє закоханих не мали статевих стосунків до зустрічі і прожили своє життя не зраджуючи. Але мабуть таких випадів не зовсім багато. Тому, якщо ви у пошуку, то завжди користуйтесь презервативами при будь-якому статевому контакті (оральному, геніальному, анальному). Незахищеним сексом можливо займатись лише зі здоровою людиною, при умові, що ви самі не хворієте та не є носієм збудників хвороб, що передаються статевим шляхом. Для цього потрібно обстежитись на такі хвороби та в подальшому слідкувати за своїм здоров’ям.

І, на заключення, хочеться акцентувати, що ХПСШ – це ті, які в першу чергу залежать від самої людини, її поведінки та дій. Тому треба бути розсудливими аби назавжди зберегти здоров’я. Нехай інтимне життя приносить тільки позитивні емоції!

З приводу консультацій просимо Вас звертатися до реєстратури поліклініки №1, за телефоном (0552) 49 11 76.

Дерматовенеролог

Новік І.В.

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

69