Попередити інсульт!

Written by admin on . Posted in Профілактика захворювань

Інсульт – це судинна катастрофа в системі мозкового кровообігу, яка призводить до пошкодження тканин мозку – інфаркту мозку. Наслідком являється смерть хворого або тяжкі розлади мозкових функцій, втрата професійних навиків, здатності до пересування та самостійного обслуговування. Між життям людини до інсульту та після – прірва, яку не всі здатні переступити.

Статистика інсультів невтішна: щороко в світі розвивається 16 млн гострих порушень мозкового кровообігу, 5,9 млн людей з них помирають.

В Україні реєструється 100-120 тис. інсультів щороку. Серед людей, які перенесли транзиторну ішемічну атаку (провісник тяжкого інсульта) – 70% люди молодого та середнього віку.

Які ж етіологічні стимули викликають патологічний процес в судинній системі людини, які призводять до інсульту? На це питання відповідають наукові дослідження, які свідчать про фактори ризику інсульту:

  1. Підвищений артеріальний тиск, який супроводжується дисфункцією судинної стінки.
  2. Куріння.
  3. Дія ксенобіотиків, які надходять із забруднених заводів та машин, навколишнього середовища, які викликають розвиток атеросклероза і як наслідок кисневе голодування в тканинах.
  4. Цукровий діабет та атеросклероз судин.

Наприклад, обтяжуючий фактор ризику – цигарка – мікрохімічна “бомба”! Її ксенобіотики (не тільки нікотин, але і ксенобіотики в цигарковому папері) пошкоджують перш за все судинну систему.

Признаки инсульта

Але протистояти інсульту можна!

  1. Модифікація образу життя – відмова від паління, алкоголю, дотримання правильного раціону харчування з вживання меншої кількості простих вуглеводів, обов’язкові фізичні навантаження (біг, плавання, ходьба – 5 км за добу), регулярні зміни фізичної та розумової праці.
  2. Пацієнти, які страждають на підвищений артеріальний тиск та на цукровий діабет повинні систематично контролювати показники артеріального тиску та цукор крові, за допомогою прийому гіпотензивних препаратів та цукрознижуючих препаратів.
  3. Люди з підвищеним холестерином крові повинні систематично приймати статини, які лікують судинну стінку та попереджують судинні катастрофи.
  4. Пацієнти, які страждають на фібриляцію передсердь повинні систематично приймати антикоагулянти, для профілактики розвитку інсульта.

Але якщо раптом інсульт стався, то треба його вчасно виявити, і в цьому повинні бути обізнані не тільки медичні працівники, а й звичайні люди, для більш швидкої доставки пацієнта до стаціонару, тому що час грає величезну роль в наступних наслідках інсульту.

Тому розроблено шкалу ФАСТ, для виявлення головних симптомів інсульту та термінового звернення до швидкої!

Хочеться відмітити, що на даний момент в Україні стартувала державна програма “Доступні ліки”. Завдяки цій програмі, пацієнти з гіпертонічною хворобою, цукровим діабетом, атеросклерозом судин можуть отримати лікарські препарати безкоштовно або з невеликою доплатою вищеназваних груп препаратів для профілактики інсульта.

Дорогі пацієнти!

У всіх проблемах Вам допоможе розібратись лікар.

А за Вами своєчасне звертання до нас!

З приводу консультацій звертайтесь до Вашого дільничного терапевта/сімейного лікаря.

Дільничний терапевт Аксельрод Т.Ф.

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

63