Готуємо діток до сезону застуд

Written by admin on . Posted in Профілактика захворювань

Незабаром  сезон підвищеної вірусної захворюваності, або, як кажуть в народі, застуд. Давно відомо, що будь-яку хворобу легше попередити ніж лікувати. Тому елементарні профілактичні заходи допоможуть укріпити організм і вбережуть  вас і ваших дітей від вірусних інфекцій.

Найбільше в сезон холодів ризикують захворіти маленькі діти. Щоб запобігти цьому батькам необхідно подбати про укріплення імунітету дитини. Для цього не обов’язково потрібно вживати відповідні лікарські препарати, тим більше ,без попередньої консультації з лікарем.

Пам’ятайте, зміцнюють організм дитини часті прогулянки на свіжому повітрі. Перебування дитини на свіжому повітрі позитивно впливає на обмін речовин, сприяє поліпшенню апетиту та забезпечує загартувальний ефект. Потрібно гуляти часто і практично у будь-яку погоду, за виключенням надмірно вітряної. Важливо також вдягати дитину так, щоб вона якомога менше пітніла. Необхідно стежити за тим, щоб малюк достатньо пив рідини. Особливо важливо тримати ноги в теплі. Якщо сталось так, що ваша дитина промочила ноги або просто переохолола, потрібно зробити їй гарячу ванночку на ноги, вдягнути теплі шкарпетки, напоїти гарячим чаєм і вкласти в ліжко.

Важливим є також дотримання режиму дня. Недосипання є шкідливим для дитини! Воно сприяє перевтомі і, як наслідок ,знижується опірність організму до різних інфекцій.

Підтримуйте оптимальну температуру і вологість повітря в приміщеннях. В холодну пору року, через обігрівання, воно стає сухим, в результаті чого висушується слизова оболонка носоглотки і віруси та мікроби, які попадають на неї, не осідають на вологих «ворсинках», а проникають глибоко в організм. Для підтримання вологості, поставте в кожній кімнаті посуд з водою, міняючи її щодня. Провітрюйте приміщення, відкриваючи вікна на 10-15 хвилин кілька разів на день.

zastud1

Не потрібно забувати про звичайні правила гігієни. Необхідно часто мити руки, особливо в період підвищеного ризику захворіти на вірусні захворювання.  Старайтесь не доторкатись брудними руками до обличчя. Збудники вірусних хвороб можуть жити на різних поверхнях до 10 діб і одного доторкання брудними руками до губ, носа чи очей може бути достатньо для того, щоб захворіти. Тому варто робити вологе прибирання в домі хоча б один раз на тиждень, а якщо в домі є маленькі діти, то щоденно. Стежте за тим, щоб дитина не тягла до рота сторонні предмети. Потрапляння токсичних речовин в організм також знижує його опірність. Варто, якщо потрібно, після консультації з лікарем провести профілактичне лікування глистної інвазії. Глисти пригнічують імунну систему, тим самим залишаючи дитину беззахисною і перед вірусами.

Основу життя та росту дитини забезпечує правильне харчування. Потрібно регулярно вживати достатню кількість білка та вітамінів (А, С, Е, групи В), особливо вітаміну С, вони допомагають виробленню в організмі інтерферону, який вбиває віруси і мобілізує лімфоцити на боротьбу із застудою. Повноцінний білок є в м’ясі, молочних продуктах, яйцях, рибі. Рекомендується при хорошій переносимості вживати страви з квасолі. Обов’язково включіть у раціон дитини сезонні свіже віджаті соки (яблучний, морквяний, гарбузовий чи їх комбінації) та натуральні кисломолочні продукти. Живі бактерії, що містяться в останніх добре впливають на імунну систему. Вітамін С є в квашеній капусті, лимонах, апельсинах, шипшині, чорній смородині. Також можна застосовувати вітамінні комплекси, які бувають в різних лікарських формах: таблетках або сиропах. Такі препарати слід давати дитині з їжею.Так вони краще засвоюються і не зашкодять шлунку.

Якщо ваша дитина застудилась, не обов’язково зразу  бігти в аптеку за імуномодуляторами. Попередньо варто проконсультуватись з лікарем. Якщо дитина часто хворіє ,ще не означає, що в неї сильні дефекти імунної системи. Маленьким дітям властиво часто хворіти, до 8 раз на рік, особливо коли вони починають відвідувати дитячий колектив. Основний обов’язок імунітета – регулювати ріст клітин в тих місцях, де це необхідно і в необхідній кількості. Неграмотний вплив ззовні може стати причиною імунної помилки, тобто розростання клітин в тому місці, де це зовсім не потрібно. Самі прості, незамінні та безпечні способи імуномодулювання – це «живі» вітаміни та правильне харчування.

zastud2

Ефективним профілактичним засобом є сольові розчини. Декілька разів на день в період епідемії промивайте дитині ніс теплою підсоленої водою (1/2 чайної ложки солі на склянку теплої води). Також, можна застосовувати спеціальний спрей на основі морської води, який продається в аптеці.

В період холодів та підвищеного розповсюдження вірусних інфекцій варто уникати багатолюдних приміщень (театр, особливо, дитячий, цирк, магазини тощо).

Для профілактики грипу сьогодні лікарі рекомендують зробити щеплення. Важливо, щоб на протязі двох тижнів перед щепленням ні сама дитина, ні дорослі що її оточують нічим не хворіли. В цей час варто уникати контакту з чужими людьми. Краще щоб вакцинація проти грипу не співпадала по часу з іншими щепленнями. Перед вакцинацією потрібно обов’язково проконсультуватись з лікарем. Впевнитись, що пацієнт добре себе почуває. Після щеплення необхідно дати дитині відповідну до віку дозу парацетамола або іншого жарознижуючого препарату. Якщо ви не встигли зробити щеплення в жовтні чи листопаді, то це можна зробити і пізніше. Просто до середини зими зростає ризик заразитись грипом або іншими вірусними інфекціями. Якщо щеплення припаде на інкубаційний період одного із цих захворювань, дитина хворітиме важче, ніж звичайно.

Шановні батьки! Здорові діти несуть радість. Готуйте завчасно «зброю» для захисту своїх дітей від найбільш розповсюджених хвороб.

Стринадко І. М. педіатр дитячої поліклініки №2
Стеценко Г.Л. Завідуюча дитячою поліклінікою №2

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

63