24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Written by Админ on . Posted in Профілактика захворювань

24 березня 2018 року буде 136-та річниця з відкриття Робертом Кохом туберкульозної палички, яка є причиною виникнення туберкульозу, найчастіше вона викликає ураження легень. І в честь цього відкриття Всесвітня організація охорони здоров’я запровадила в цей день – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Щоб привернути увагу суспільства до такої важливої теми. Це відкриття дало змогу вчасно та правильно діагностувати туберкульоз та знайти правильне лікування.

Щодня туберкульоз забирає життя у 4500 людей у світі. Найвища захворюваність спостерігається в таких країнах як: Індія, Індонезія, Китай, Нігерія, Пакистан та Південна Африка. Але на жаль, Україна  на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз, на першому – Росія.

В Херсоні, та зокрема в Суворовському районі, захворюваність на туберкульоз за підсумками 2017 року має тенденцію до зниження, порівняно з 2016 роком, а в структурі нових випадків – відбулось зниження деструктивних форм, що свідчить про своєчасне профілактичне обстеження населення та груп ризику. Але збільшилась кількість хворих, які виділяють мікобактерію туберкульозу, погіршуючи таким чином епідеміологічну ситуацію в районі.

Тому питання протидії туберкульозу в Україні, в тому числі, і в Суворовському районі, є одним із пріоритетних напрямків діяльності.

На державному рівні працює Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДУ, а в Херсоні створена міська цільова програма протидії захворювання на туберкульоз на 2018-2020 роки, метою якої є подальше поліпшення епідемічної ситуації, покращення лікування та профілактичних заходів, зниження смертності. Цьогорічним закликом Всесвітньої організації охорони здоров’я являється «Шукаємо лідерів проти туберкульозу». Лідером може бути президент, міністр, губернатор, мер, парламентський і громадський діячі. Лідером може бути кожний, хто не байдужий до проблеми туберкульозу та може бути залучений до його подолання шляхом поглиблення своїх знань на тему проблеми туберкульозу, розповсюдження інформації в засобах масової інформації, соціальних мережах, серед своїх знайомих, колег та друзів.

Головне є те, що туберкульоз являється повністю виліковним та превентивним захворюванням. Тому треба спрямувати всі зусилля на 100% охоплення вакцинацією дітей БЦЖ-вакциною, вчасне профілактичне проведення флюорографії серед населення, дотримання здорового способу життя, раціонального повноцінного харчування та підняття загального рівня життя.

Підготувала районний терапевт Толоконнікова Віра Григорівна

 

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

69