20 жовтня  – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози

Written by Админ on . Posted in Профілактика захворювань

Одна з найкрасивіших частин жіночого тіла повинна бути здорова.  20 жовтня Указом Президента України № 42/2005 від 17 січня 2005 введено щорічне проведення 20 жовтня Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Захворіти раком молочної залози може будь-яка жінка, однак, у одних ризик захворювання високий, а в інших – низький. Не позбавлені цього ризику і чоловіки; проте, понад 99% всіх пацієнтів з раком молочної залози – жінки.

Фактори, які підвищують ризик захворювання, наступні: вік понад 40 років; спадкова і сімейна схильність; пізня менопауза; ранній початок місячних (до 12 років); пізні перші пологи (у віці понад 30 років) або їх відсутність; переривання вагітності; фіброзно-кістозна мастопатія; ожиріння; куріння.

78

Як і в усьому світі, захворюваність на рак молочної залози на Україні зростає – в середньому на 1-2% за рік – і в даний час в структурі онкопатології жінок рак грудної залози займає одне з перших місць, аналогічна ситуація спостерігається і в Херсонській області. Кожні 30 хвилин в країні виявляється новий випадок раку молочної залози. Загалом щороку це грізне захворювання забирає життя більше семи з половиною тисяч жінок по всій Україні. На жаль, саме пізнє виявлення цього захворювання є однією з головних причин того, що на Україні зростання захворюваності супроводжується високим рівнем смертності  (хоча в світі помітна тенденція до зниження смертності – в середньому на 1% за рік). Рак молочної залози діагностується в занедбаних стадіях у чверті українських пацієнток, і половина з них помирає вже протягом першого року після виявлення. Не останню роль в пізньому зверненні до лікарів відіграє неінформованість суспільства про справжній стан проблеми раку грудної залози, неконтрольований державою стихійний розквіт самореклами «народних цілителів», некомпетентних і, зазвичай, непорядних людей, а не лікарів-професіоналів. Через неправильне лікування хворі втрачають час, а хвороба набирає обертів. Необхідно відзначити, що тривалість нормального життя хворих на рак молочної залози після встановлення діагнозу на початкових стадіях хвороби (перша і максимум друга) і правильно проведеного лікування – понад 25 років. Тобто, прогноз захворювання залежить від того, наскільки своєчасно вдалося діагностувати хворобу! Основними методами, які дозволяють своєчасно виявити це захворювання, є самообстеження молочних залоз; клінічне обстеження молочних залоз лікарем -мамологом; мамографія.

79

Кожна жінка 1 раз на місяць стоячи перед дзеркалом повинна проводити самообстеження.  Самообстеження проводиться  в першій половині менструального циклу (7-13 день), а за його відсутності в перших числах місяця. В разі виявлення патологічних змін в молочних залозах (зміна форми грудей, втяжіння шкіри чи соска, свербіння, почервоніння, шелушіння шкіри, припухлість грудей, наявність вузлів в молочних залозах, виділення з сосків, збільшення периферичних лімфовузлів) жінка повинна негайно звернутися до лікаря-мамолога.

Після 30 років бажано кожен рік проходити УЗД дослідження молочних залоз. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує всім жінкам після 40 років 1 раз на 2 роки, а після 50 років – кожен рік проходити мамографічне дослідження.  Мамографічне дослідження дає змогу діагностувати рак молочної залози таких розмірів, які лікар-мамолог не може виявити при пальпації.

Пам’ятайте! Рак молочної залози – це діагноз, а не вирок!

При ранній діагностиці захворювання – успішно лікується в більшості випадків.

При появі будь-яких скарг потрібно негайно звернутися до лікаря-мамолога.

 

Запрошуємо всіх бажаючих пройти комплексний огляд і обстеження з приводу захворювань молочної залози.

Звертайтесь за адресою:

Комунальний заклад «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є. Карабелеша», поліклініка №1,

Центр Здорової родини кабінет №58. Телефон для довідок – 26-40-92

Trackback from your site.

Leave a comment

66