ЩО ТАКЕ ЕНДОВАСКУЛЯРНА ХІРУРГІЯ ?

Written by Админ on . Posted in Практична медицина

Ендоваскулярна хірургія (ЕВХ) – напрямок медицини, що займається діагностикою та лікуванням широкого спектра захворювань за допомогою спеціальних внутрісудинних катетерних технологій під рентгенівським контролем. Суть його зводиться до того, що через прокол шкіри  в судину через спеціальну голку заводять тонкі (до 3-4 мм) інструменти які підводяться до хворої судини чи органа і за їх допомогою відбувається  лікування. Наприклад стеноз чи закупорка судини в серці, мозку чи нижніх кінцівок. Як правило всі такі операції проводяться в рентгенопераційній. Де лікар під контролем рентгену на спеціальному моніторі бачить, що і як лікувати.

Вони підводяться до ураженого сегменту і проходять через стенозовану ділянку чи оклюдовану, а потім роздувається балон, що розширює артерію. Ще кращого результату можливо досягти якщо встановити спеціальний металічний каркас який буде додатково утримувати цю ділянку. Це стент. Така процедура називається стентування.

Стентування ураженої ділянки

 

Балонна ангіопластика ураженої ділянки без установки стента.

За таким принципом лікують ураження коронарних артерій щоб не допустити інфаркт чи якщо вже він трапився то його наслідки, захворювання судин шиї чи внутрімозкових при інсультах , або щоб його не допустити. Ураження артерій нижній кінцівок переміжній кульгавості та щоб не допустити гангрени.

Так само через катетери можна вести спеціальний препарат для розчинення тромбів у тромбовану судину, чи ввести лікарський препарат безпосередньо в хворий орган (наприклад хіміотерапія при онкологічних  захворюваннях).

Або наприклад зупинити кровотечу ввівши в судину спеціальні емболи (шарики) які її закривають. Наприклад аневризма судин головного мозку (локальне розширення), що може розірватись і викликати інсульт. Через спеціальний катетер заводяться  спеціальні спіралі які закривають просвіт судинни.

 

 

 

Переваги ЕВХ перед традиційною хірургією:

  • Використання місцевого знеболення (відсутній загальний наркоз)
  • Відсутність операційної травми, повязаної з формуванням операційного доступу (немає розрізів, а відповідно швів)Відсутній або незначний больовий синдром в п/о періоді.
  • Відсутність проведення інтенсивного п/о лікування(системи внутрішньовенні)
  • Рання активізація пацієнта та можливість прийому їжі( через декілька годин після втручання
  • Строк перебування в стаціонарі до 1-2 діб.
  • Надзвичайно менша к-ть ускладнень в післяопераційному періоді.

За більш детальною інформацією звертатися по телефону 0509509853 або 26-37-90 Гардубей Є.Ю.

 Підготував  судинний хірург, к.мед.н. Гардубей Є.Ю.

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

71