Усе, що пацієнт повинен знати про порядок проведення мамографії

Written by admin on . Posted in Новини та інновації

Підготовка до процедури

Мамографія — це методика дослідження молочних залоз, в якій використовується рентгенологічне випромінювання в малих дозах. Проводиться мамографія лише за клінічними показами. У день проведення рекомендовано не користуватися кремами, дезодорантами та іншими косметичними продуктами.

З чого складається процедура, як проводиться

Процедура займає приблизно 20 хвилин. Перед проведенням мамографії треба зняти одяг верхньої частини тіла до поясу, позбутися металевих прикрас. Молочні залози обстежуються по черзі. Для виконання знімка груди максимально стискаються між двома пластинами для того, щоб отримати чітке рентгенологічне зображення. Треба уважно виконувати вимоги лаборанта. Перед тим як одягатися, потрібно дочекатися команди техніка, який перевірить якість отриманого знімка. Лікар отримує зображення органу у двох проекціях вздовж та впоперек. Правильне розташування та щільна фіксація молочної залози підвищує діагностичну цінність дослідження. Після проведення маніпуляції технік отримує 4 зображення.

Як має виглядати висновок лікаря

Оформлення висновків за результатами обстежень проводяться переважно відразу або не пізніше наступного дня після діагностики. Результати досліджень цифрової мамографії зберігають на електронному носії. Висновок лікаря-рентгенолога складається із:

  • паспортної частини (ПІБ, вік пацієнта);
  • назви медичної установи;
  • детального опису зображень (проекція знімка, форма, розмір органу, структура тканини, наявність новоутворення, патології);
  • підпис лікаря, печатка установи.

Питання подальшого лікування у разі необхідності вирішуються лікарем-мамологом.

На що треба звернути увагу!

Процедура викликає певний дискомфорт під час сильного стискання молочної залози. Краще проводити мамографію через 7-10 днів після закінчення менструації. Під час клімаксу період проведення дослідження не важливий.

Якщо в тканинах є ущільнення, результати можуть бути псевдо позитивними. Також мамографія не завжди дозволяє виявити приховані в товщі тканин новоутворення на початковій стадії. Жінки після 40-50 років переносять опромінювання набагато краще, ніж молодші жінки.

Не виконується маніпуляція під час вагітності, в період лактації. Грудні штучні імплантати погано пропускають рентгенівські промені, тому що наповнені фізіологічним розчином або силіконом.

Консультацій з питань лікування та подальшої діагностики лікар-рентгенолог не надає. Це прерогатива мамолога. Мамографія та УЗД доповнюють один одного у разі необхідності. Яку діагностику проводити, визначає лікар.

Підготувала медична сестра відділення профілактики Христосенко О.О.

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

70