Історія профспілкової роботи

prof_01

Пилипенко Світлана Гаврилівна – голова обкому профспілки медпрацівників і Близнюк Тетяна Георгіївна, голова профспілки лікарні на підведенні підсумків соцзмагання в 1984 році

Вперше про профспілковий рух почали говорити на початку 20-го сторіччя.

Масові протести робітничого класу в Російській імперії проти злодійського розстрілу робочих 9 січня 1905 р. (кривава  неділя) в Петербурзі дали потужний  поштовх процесу професійного об’єднання робітників. З цього часу  активісти организації Одеси, Миколаєва, Харкова, Луганська та інших міст закликали робочих до боротьби проти царизму, завоювання політичної свободи, в усній і друкованій агітації раз’яснювали  необхідність освіти спілок, заводських комісій та інших форм професійних об’єднань. І вже 27 квітня (4 травня) 1919 року відбувся 1 Всеукраїнський з’їзд професійних спілок у м. Харкові. На ньому були присутні 640 делегатів від 475 профспілкових організацій України.

Херсонське уїздне відділення професійного союзу робочих медико – санітарної праці («Медсантруд») розпочало свою діятельність в березня 1920 р. і  підпорядковувалося спочатку Миколаївському, а з 1922 р. – Одеському губкому  профспілок. З 1923 по 1930 рр. було створено Херсонське окреме відділення профспілок «Медсантруда» і підпорядковувалося Одеському  губкому і Всеукраїнському ЦК профсспілок, а в січні 1945 р. було обрано вперше  Херсонський обласний комітет.

Однією з перших інформацій про профспілкову роботу  в нашій лікарні була стаття «Медпрацівники на водному транспорті», надрукована в щоденній газеті «Херсонський комунар» (орган Херсонського Окркома КП /б)У, окрвиконкому і окрпрофбюро) від 21.09.1924р.  В ній говорилося, що медпрацівники Водного транспорту (Водтран) на початку свого існуванняіснування не влилися в Окровідділення профспілок, а організували самостійну ячейку «Водвідділ».

Відірвані від громадської роботи медпрацівники Водтрана не могли повністю брати участь у будівництві радянської  медицини. З часом медпрацівники Водтрана вливаються в Окровідділення союзу.

І тоді робота стає іншою. Вони беруть участь  в громадській роболті і залучають маси в державне будівництво. На скільки в той час було впливовим Окрвідділення спілки говорить, наприклад, факт  з історії нашої лікарні.

prof_02

Виїзд на природу в день медичного працівника 1985 року.

В 1924 році в країні розпочалася загальна скорочувальна тенденція – скорочувалася лікувальна мережа.   Завідуючий лабораторією Сербов К.І.  був звільнений комисією по «чистці апарата». Через 8 місяців безрабіття Сербов К.І. написав заяву в окрздрав з проханням відновити його на роботі, а колектив клопотав  про його відновлення   в окровідділення профспілок. І лікаря Сербова К.І. поновили в посаді ( в лікарні він пропрацював з 1919 по 1928 рік).

Цього ж року обрали перший «місцевий комітет» лікарні: Трифонов Г.Ф., машиніст – голова, члени комітету: Стеля І.М. – швейцар, Лишневський Т.С. –лікар.

З того часу профспілкова організація не припиняла своєї діятельності, залучаючи в свої лави все більше і більше активних членів профсспілок.

Були часи, коли основним стимулом поліпшення якості і культури обслуговування населення були соціалістичні обов’язки і соціалістичні змагання, положення яких і їх результати підводили профспілкові працівники (70-80-і роки).

На першому фото: Пилипенко Світлана Гаврилівна – голова обкому профспілки медпрацівників і Близнюк Тетяна Георгіївна, голова профкому лікарні на підведенні  підсумків соцзмагання 1984 року. Робітники обкому: заст. Власенко Галина Василівна, бухгалтер Гаєнко Євгенія Григорівна, інспектор соцстраху Ярмолович Ольга Миколаївна.

Победители областной спартакиады медработников 2011 г. (Слева направо: Денисенко Дмитрий – зубной техник, V м. легкая атлетика. Меркотан Анна Владимировна – врач интерн, ІІ м. настольный тенис. - ІІ м. мини- футбол. Кузьмич Елизавета Николаевна – врач проктолог, І м. шахматы. Посохов Дмитрий Николаевич – врач проктолог І м. шахматы.

Переможці обласної спартакіади медпрацівників 2011 р.
(Зліва направо: Денисенко Дмитро – зубний технік, V м. легка атлетика.
Меркотан Анна Володимирівна – лікар інтерн, ІІ м. настольний теніс.
Томашевський Андрій – зубний технік, – ІІ м. міні- футбол.
Кузьмич Єлизавета Миколаївна – лікар проктолог, І м. шахи.
Посохов Дмитро Миколайович – лікар проктолог І м. шахи.

Часом профспілкові працівниуки, у тому числі і профком лікарні під час економічної кризи в країні («лихие» 90 роки) доставляли на робочі місця співробітників, по «взаємозарахунку» і продукти харчування, і промислові товари тощо.

Однак в усі часи основним  завданням профсспілкової  організації був контроль за дотриманням трудового законодавства, за створенням безпечних умов  праці, захисту соціально – економічних прав та інтересів працюючих, фінансова та юридична допомога співробітникам  помощь сотрудникам.

Профком проводить організаційну, культурно –масову (тематичні вечори, виїзд на природу) і спортивну роботу (участь в міській та обласній спартакіаді співробітників медицини) в колективі, залучаючи все нових і нових членів профспілки до громадського життя лікарні і міста.

Кружок художественной самодеятельности больницы водников. 1953 г. (воспоминание Г.Н. Варавы)

Гурток художньої самодіяльності лікарні водників. 1953 р. (спогади Г.М. Варави)

Художня самодіяльність в колективі лікарні зароджувалася відразу після Великої Вітчизняної війни.

(1964г) инсценировка эпизода из военной жизни. Воскина Лиля Михайловна – м/с п-ки Марченко Клавдия Васильевна – м/с неврологического отделения Черноморец Любовь Павловна – ст.. м/с лор отделения Френклах Римма Михайловна – рентген лаборант и другие.

Інсценіровка епізода з воєнного життя. (1964 р.)
Воскіна Ліля Михайлівна – м/с п-ки
Марченко Клавдія Василівна – м/с неврологічного відділення
Черноморець Любов Павлівна – ст.. м/с лор  відділення
Френклах Римма Михайлівна – рентген лаборант та ін.

Варава Георгий Никитович-председатель профкома, заведующий стоматологическим отделением больницы (1959г. -1961г.).

Варава Георгій Микитович-голова профкому, завідуючий стоматологічним отделением больницы (1959г. -1961г.).

 

Зі спогадів Варави Георгія Микитовича, завідуючого стоматологічним відділенням лікарні, згодом доктора медичних наук, директора Одеського  НІІ стоматології:

Перед обласним оглядом художньої самодіяльності співробітників охорони здоров’я  головний лікар водників Скляревський Юхим Олександрович поставив завдання голові профкому Вараві Г.М. (1959 – 1961 рр.) створити чоловічий хор і взяти участь в огляді.  Усі чоловіки від водія до заведуючих відділенням ходили на репетиції. Разучили дві пісні – виступили на огляді. Зі слів Варави Г.М.: «Коли відкрили завіс – зал взірвався аплодисментами, і не знаю як ми заспівали, та приз  за чоловічу масовість отримали!»

У тісному контакті і під керівництвом профкому в колективі проводиться робота з молодим поколінням працюючих і ветеранів лікарні.

Про наставництво вперше в країні почали говорити в  середині 70-х років минулого стооліттяя і вже в 1976 році за пропозицією лікаря – педіатра А. Гримальської була створена Рада наставників. Першим його головою стала стала Фоменко Олена Василівна, заведуюча фізіотерапевтичною службою лікарні, яка предметно займалася підготовкою до самостійного життя молодих спеціалістов, ростом їх професіоналізму.

Згодом Раду наставників очолювали щановані лікарі: Ольга Івановна Спіріна, лікар кардіолог, Заслужений лікар України , Ольга Захарівна Фурсенко, зав терапевтичною службою №2. Останні 15 років її очолювала Галина Броніславівна Рожкова, завідуюча терапевтичною службою №6.

З моменту створення Ради наставників традиційно і щорічно молоді спеціалісти, випускники середнх і вищих медичних навчальних закладів урочисто  приймалися в колектив лікарні, їм приділлался увага і надавалася допомога, а кращим наставникам вручали дипломи і памятні подарунки.

Дуже цікавим був час, коли Раду молодих очолював  Подлєсний Сергій Євгенійович, нині зав. лорвідділення.

Состав Совета ветеранов 2005 г. Стоят слева направо: Пилипенко Светлана Гавриловна, врач методист, заместитель Председателя Совета ветеранов, Половинка Любовь Федоровна , начальник отдела кадров, Глущенко Алина Ивановна, бухгалтер, Янковая вера Викторовна, мл. м/с д/п-ки №1, Романовская Людмила Яковлевна, м/с приемного отделения, Лебедько Лидия Григорьевна, бухгалтер. Сидят слева направо: Близнюк Татьяна Георгиевна, председатель профкома, Фурсенко Ольга Захаровна, врач реабилитолог, Ратушняк Элеонора Георгиевна, врач лаборант, Панченко Валентина Павловна, м/с эпид кабинета.

Склад Ради ветеранів 2005 р. Стоять зліва направо: Пилипенко Світлана Гаврилівна, лікар методист, заступник голови Ради ветеранів – Половинка Любов Федорівна , начальник відділу кадрів, Глущенко Аліна Іванівна, бухгалтер, Янковая Віра Вікторівна, мл. м/с д/п-ки №1, Романовська Людмила Яківна, м/с прийомного відділення, Лебедько Лідія Григорівна, бухгалтер.
Сидять зліва направо: Близнюк Тетяна Георгіївна, голова профкому, Фурсенко Ольга Захарівна, лікар реабілітолог, Ратушняк Елеонора Георгіївна, лікар лаборант, Панченко Валентина Павлівна, м/с епід кабінету.

Рада ветеранів війни і праці в лікарні створена в 1989 році і очолила її Червична Людмила Степанівна, лікар – лаборант, а з 1993 року і по нині  Головою Ради є Фурсенко Ольга Захарівна, учасник ВВв, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня,  лікар  – реабілітолог.  Людина відповідальна, не байдужа,  володіє чудовими організаторськими здібностями, поєднує роботу в Суворовській районній і Херсонській міській Раді ветеранів. Вона повністю віддає себе роботі з ветеранами.

prof_11

Рад ветеранів 2014 р. Стоять зліва направо : Янкова Віра Василівна мл. м/с п-ки д/п-ки №1, Близнюк Тетяна Георгіївна, голова профкому, Благиєва Віра Іванівна,мл. м/с п-ки №2, Малинкіна Галина Гаврилівна, мл. м/с п-ки №1, Шаркевич Валентина Федорівна, не працюючий пенсіонер. Сидять зліва направо: Семенова Олена Василівна, лікар стоматолог. Заступник голови Ради ветеранів, Фурсенко Ольга Захарівна, не працюючий ветеран, Голова ради ветеранів, Пилипенко Світлана Гаврилівна,  не працюючий ветеран.

 

Профспілкова організаці лікарні може гордитися культурою, освіченістю і духовністю своїх членів, відданістю вибраній професії лікувального закладу  .

Писанська Віра Григорівна, фельдшер, яка з моменту запуска штучного супутника (1957 р.) закохалася в космос, була знайома і товаришувала з усіма космонавтами того часу. Возила з Херсона екскурсійні групи в Зоряне містечко, а свою квартиру перетворила в музей космонавтики. А розпочалась ця дружба зі знакомства із скульптором Постніковим, який приїздив до Херсона і відвідав нашу лікарню, подарував скульптуру «К звёздам» (тепер вона знаходиться в Краєзнавчому музеї). Віра Григорівна Писанська в своїй квартирі проводить засідання громадсько – історико – літературного клубу «Крайпят» (остання п’ятница кожного місяця), Червична Людмила Степанівна, лікар – лаборант.

prof_13

Віра Григорівна Писанськая в своїй квартирі проводить засідання громадсько – історико літературного клубу «Крайпят» .

Медпрацівники, члени профспілкової  організації,  які мають у трудовій книжці лише один запис: прийнята на работу в лікарню водників (тоді) і працюючі   сьогодні:

1959 г. Трегубова Мария Ивановна – медсестра поликлиники №1.

1959 р. Трегубова Марія Іванівна – медсестра поліклініки №1.

1960 г. Ратушняк Элеонора Георгиевна- врач- лаборант, секретарь профкома, член Совета ветеранов больницы.

1960 р. Ратушняк Елеонора Георгіївна- лікар- лаборант, членРади ветеранів лікарні

 1965 г. Близнюк Татьяна Георгиевна – врач стоматолог, председатель профкома.

1965 р. Близнюк Тетяна Георгіївна – лікар стоматолог, голова профкому.

Колектив лікарні підтримує  тісну  дружбу с колективом Херсонського академічного музично – драматичного театру імені М. Куліша, з колективним відвідуваннямвистав, як місцевого театру, так і гастрольні  театральні перегляди.   Це і багаточисельні виставки народної творчості, виставки фоторобіт талановитих чпівробітників лікарні.

votov1

votov2

Пищаємося тим, що три співробітники нашої лікарні очолювали  в різні роки Херсонську обласну профспілкову організацію працівників охорони  здоров’я.

Кочевенко Надежда Васильевна, заведующая статотделом больницы;

Кочевенко Надія Василівна, завідуюча статвідділом лікарні;

Фоменко Елена Васильевна, заведующая физиотерапевтической службой больницы;

Фоменко Олена Василівна, заведуюча фізіотерапевтичною службою лікарні;

 Пилипенко Светлана Гавриловна, врач организационно – методического отдела.

Пилипенко Світлана Гаврилівна, лікар організаційно – методичного відділу.

У різні роки профсспілковий комітет очолювали дуже шановані і гідні люди:

Свердлова Майя Сергіївна (1957 – 1959) – лор лікар, Варава Георгій Микитович (1959-1961) – завідуючий стоматологічним відділенням лікарні, Багненко Ольга Йосипївна (1961-1965) – завідуюча стоматполіклінікою, Фоменко Олена Василівна (1965-1968) – лікар – фізіотерапевт, Хільченко Марина Миколаївна (1968-1974) – лікар фізіотерапевт, Данилевич Микола Олександрович (1974-1982) – ззаступник головного лікаря по дитинству, Черевична Людмила Степанівна (1982-1983) – лікар – лаборант, Близнюк Тетяна Георгіївна (1983-2014) – лікар – стоматолог.

2013 г. члены профсоюзного комитета КУ «Херсонская городская клиническая больница» с руководителем Совета ветеранов больницы. Верхний ряд слева направо: Ярошенко Валентина Владимировна – заведующая физиотерапевтической службой, заместитель председателя профкома, Береснева Галина Витальевна – заместитель главного бухгалтера больницы, бухгалтер профкома, Семёнова Елена Васильевна – врач –стоматолог, заместитель председателя Совета ветеранов, Петрина Жанна Александровна – старший фельдшер, секретарь профкома, члены профкома: Коссе Валентина Ивановна – заведующая прачечной, Гончаренко Ольга Анатольевна – инструктор санитарного просвещения, Жовкивская Елена Яновна - старшая медсестра гастротерапевтического отделения. Внизу слева направо: Близнюк Татьяна Георгиевна – председатель профкома, Фурсенко Ольга Захаровна - председатель Совета ветеранов больницы.

2013 р. члени профспілкового комітету КУ «Херсонська міська клінічна лікарня» з керівником Ради ветеранів лікарні. Верхній ряд зліва направо: Ярошенко Валентина Володимирівна – завідуюча  фізіотерапевтичною службою, заступник голови профкому, Береснева Галина Виталіївна – заступник головного бухгалтера лікарні, бухгалтер профкому, Семенова Олена Василівна – лікар –стоматолог,заступник голови Ради ветеранів, Петрина Жанна Олександрівна – старший фельдшер, секретар профкому, члени профкому: Коссе Валентина Іванівна – завідуюча правльнею, Гончаренко Ольга Анатоліївна – інструктор санітарної освіти, Жовківська Олена Янівна – старша  медсестра гастротерапевтичного відділення. Внизу зліва направо: Близнюк Тетяна Георгіївна – голова профкому, Фурсенко Ольга Захаровна – голова Ради ветеранов лікарні.

З 10.07.2014 року головою профспілкового комітету обранаТітова Наталя Григорівна – старша медсестра поліклініки №3.

bliznuk

Comments (2)

  • Якушева Анастасия

    |

    Здравствуйте прохождение медосмотра для получения перечисленных анализов происходит бесплатно? и в течении какого периода?

    Назва довідки Термін дії довідки
    (з дня видачі)
    1. Паспорт
    2. Ідентифікаційний податковий номер (код)
    3. Військовий квиток або приписне посвідчення (з відміткою придатний)
    4. Атестат про середню освіту (базову середню – 9 класів), диплом про спеціальну або вищу (обов’язково додаток до диплому)
    5. Виписка з амбулаторної карти
    6. Довідка про склад родини (брати в районній адміністрації) 6 місяців
    7. Довідка про несудимість. Якщо є судимість, приймаємо лише в тому разі, якщо вона погашена.(Робиться протягом 2-3 тижнів, обов’язково мати на руках для проходження КМБ)
    Можливо замовити через інтернет: інструкція
    2 місяці
    Довідки, які можна отримати безпосередньо у Києві:

    Назва довідки Термін дії довідки
    (з дня видачі)
    8. Сертифікат від нарколога 3 місяці
    9. Сертифікат від психіатра 3 місяці
    10. Флюорографія 6 місяців
    11. Довідки на ВІЛ 1 місяць
    12. Довідка на гепатит В та С 1 місяць
    13. Довідка на реакцію Вассермана (сифіліс) 1 місяць
    14. Біохімія крові: АЛТ, білірубін, рівень цукрів 1 місяць

    Reply

    • Ирина

      |

      Добрий день! зверніться до терапевта (педіатра) в поліклініку за місцем проживання (або вашого сімейного лікаря).
      Центр профілактичних оглядів
      м. Херсон, пр. Ушакова, 21. тел.: (0552) 26-40-83

      Reply

Leave a comment

65