Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями. (World Cancer Day).

Written by Админ on . Posted in Діагностика

4 лютого щороку відзначається Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями. (World Cancer Day).

 Міжнародний день боротьби з раковими захворюваннями заснований Міжнародним союзом боротьби проти раку (International Union Against Cancer, UICC) з метою привернення уваги світової громадськості до цієї глобальної проблеми.
Мета кампанії — стимулювати позитивні зрушення в області ракових захворювань, інформувати суспільство про позитивні результати лікування і профілактики раку.
Рак — це загальне позначення понад 100 хвороб, які можуть вражати будь-яку частину тіла. Іноді для позначення цих захворювань використовуються також такі терміни, як злоякісні пухлини або новоутворення. Характерною ознакою раку є швидке утворення аномальних клітин, які проростають за межі своїх звичайних кордонів і здатних проникати в сусідні частини тіла і поширюватися в інші органи. Цей процес називається метастазом. Саме метастази є основною причиною смерті від раку.
Рак розвивається з однієї клітини. Перетворення нормальної клітини в ракову відбувається в ході багатоетапного процесу, представляє розвиток передракового стану в злоякісну пухлину.
Ці зміни відбуваються в результаті взаємодії між генетичними чинниками людини і трьома типами зовнішніх факторів, що включають фізичні канцерогени (ультрафіолетове та іонізуюче випромінювання); хімічні канцерогени (азбест, компоненти тютюнового диму, афлатоксини (забруднювачі харчових продуктів), миш’як); біологічні канцерогени, що викликаються деякими вірусами, бактеріями або паразитами.
Найбільш часто зустрічаються типи раку серед чоловіків і жінок відрізняються один від одного. У чоловіків найчастіше діагностують рак легені, рак шлунку і рак передміхурової залози. У ряді країн рак передміхурової залози у чоловіків виходить на перше місце. У жінок на першому місці — рак молочної залози.
У дитячій онкології більшість діагнозів пов’язані зі злоякісними захворюваннями крові та лімфатичної системи, або зі злоякісними пухлинами солідної структури, найчастіше саркомами.
Серед основних причин, які формують захворюваність раком, як показує статистика, лідируючу позицію займає неправильне харчування — до 35%. На другому місці куріння — до 32%. Слід також захоплюватися засмагою, не вживати продукти з барвниками і регулярно показуватися лікареві.
При ранньому виявленні та лікуванні раку смертність від цієї хвороби можна зменшити. Існує два способи раннього виявлення раку — раннє діагностування та скринінг (систематичне проведення діагностики пухлини на ранній стадії).
За даними онкологів, на початковій стадії практично всі пухлини піддаються терапії, причому в 99% випадків їх можна вилікувати хірургічним шляхом. Добре піддаються терапії навіть на просунутій стадії пухлини яєчників, молочної залози, чоловічої статевої сфери, пухлини голови і шиї, лімфоми.
Починаючи з 50 років кожній людині не рідше одного разу на рік слід обстежитися у онколога. Жінка повинна відвідати гінеколога, проктолога та мамолога, чоловік — зробити рентген легенів, обстежити шлунок, товсту кишку і передміхурову залозу. Ці обстеження є раннім підходом до виявлення онкологічних захворювань.
Згідно з даними онкологів, при лікуванні раку на ранній стадії показник 10-річної виживаності досягає 95% і більше.
Сьогодні в арсеналі лікарів є всі сучасні технології для терапії онкологічних захворювань. Але щоб добитися успіхів у лікуванні, пацієнту потрібно довіряти лікарю, не звертатися до шарлатанів, які спекулюють на його біді. Сьогодні рак не вирок: це хвороба, з якою можна впоратися, яку вміють лікувати.

Запрошуємо всіх бажаючих пройти комплексне обстеження  з приводу ранньої діагности ракових захворювань на базі Центру Здорової родини  поліклініки  № 1.

 На базі Центру Ви має змогу ранньої діагностики:
  • захворювань шкіри ( папіломи,  пігментні невуси, дерматити) виконати дерматоскопію,  візуальний огляд.
  • захворювань молочної залози (кісти, фіброаденоми, рак) – виконати огляд мамолога,  мамографію, УЗД обстеження.
  • захворювань передміхурової залози ( простатит, аденома, рак) – провести огляд уролога, ПСА тест, УЗД обстеження.

 Звертатися поліклініка № 1  каб. 58. або тел. 26-40-92

Підготував лікар – онколог КЗ « Херсонська міська клінічна лікарня ім. Е. Е. Карабелеша» поліклініка № 1 Денисенко М. С.

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment

69