Доцільність проведення профілактичних рентгенобстежень органів грудної клітини в сучасних умовах.

Написано Ирина в . Опубліковано Діагностика

Перше повідомлення про флюорографію легень з’явилось в нашій країні у 1939 році. Професором Сайденбергом було запроваджено поняття «рентгенпрофілактика», оскільки застосування флюорографії було направлене на виявлення і ранню діагностику захворювань легенів та інших органів грудної клітини. Флюорографія, як метод масового профілактичного рентгенологічного дослідження займає особливе місце у клінічній медицині.Це пояснюється тим, що при ряді патологічних станів, перш за все при таких важких захворюваннях, як туберкульоз і рак легенів, флюорографія, по суті, являється єдиним доклінічним методом, який дозволяє виявити найбільш ранні форми захворювань. Крім  того, в останні роки флюорографія широко застосовується як і повноправна, достатньо ефективна методика рентгенологічного обстеження, здатну у багатьох випадках замінити звичайну рентгенографію. Це дозволяє істотно підвищити пропускну здатність рентгенівських кабінетів. Враховуючи вище викладене, очевидно, що підвищення ефективності масової флюорографії має важливе значення для охорони здоров’я.

В сучасних умовах обстеження органів грудної клітини здійснюється на цифрових малодозових апаратах, придназначених для проведення скринінгової флюорографії. Зображення з’являється на моніторі вже через 5 секунд з подаьшою обробкою та записом жорсткий диск у цифровому вигляді. Це дозволяє в повній мірі використовувати переваги сучасних цифрових технологій під час проведення та виявлення туберкульозу легень, онкологічних захвоорювань та іншої патології.

Організація щорічних профілактичних рентгенологічних обстежень багатьох мільйонів людей, є надзвичайно складним завданням, і тільки флюорографічне обстеження вирішило це питання.

Таким чином, кожна людина починаючи з 15 років, повинна раз на 2 роки обов’язково здійснити профілактичну флюорографію чи рентгеногрфія органів грудної клітини.

Лікар-рентгенолог КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша» Т.Г.Троніна

Мітки:

Повідомлення з вашого сайту.

Залишити коментар

. 55