Лікарня сьогодні

 

На сьогоднішній день лікарня представляє собою крупне багатопрофільний лікувально-профілактичний заклад, до складу якого входять:

  1. Дві поліклініки для обслуговування дорослого населення, (забезпечують щоденно 2500 відвідувань і 370 викликів).
    Одна поліклініка семейної медицини ( 280  відвідувань і 70 викликів на день).
  2. Дві поліклініки для обслуговування дитячого населения (900 відвідувань  в 120 викликів).
  3. Стоматологиічна поліклініка (200 відвідувань  на день),
  4. Стаціонар на 350 ліжок (12 відділень),  з них 6 відділень працює в режимі цілодобової ургентації. Щорічно в стаціонарі лікується понад 12 тис.пацієнтів. Виконується понад 4 тис. оперативних втручань, 70 відсотків з яких вищої категорії складності. З 2002р. у лікарні працює програма оцінки та управління якістю лікуваняя в стаціонарі за клінічними індикаторами.
  5. 4 фельдшерських здравпункти в учбових закладах міста, ФАП в с. Степанівка, лікарський здравпункт на базі Херсонського державного університету.
  6. Дитяча молочна кухня потужністю 4000 порцій в день.

Медичне обслуговувагння населення Суворовського району забезпечується 1262 медичними працівниками,  з яких 280 лікарів, 514 медичних сестер і фельдшерів.

У лікарні працює 6 заслужених лікарів України, 8 кандидатів медичних наук, 2 відмінники охорони здоров’я, 85 процентів лікарів и 70 відсотків медичних сестер мають вищу і першу кваліфікаційні категорії.

Лікарня – навчально-виробнича база післядипломної освіти медичних університетів України і Херсонського медичного коледжу.

По кількості молодих спеціалістів ми «наймолодша» лікарня в місті. У нас постійно триває процес навчання і вдосконалення   професійних знань.

Існує тісне співробітництво з вищими медичними навчальними і науковими закладами: в 1998 році на базі лікарні відкрито філіал УНДИ медицини транспорта, з 2014 р. — Філіал кафедри сімейної медицини Одеського НМУ.

З 01.10.2008 року функціонує навчально-тренувальний центр для підготовки медичних працівників всіх рівнів та осіб без медичної освіти з питань надання медичної допомоги при невідкладних станах з відпрацюванням  практичних навичок.

В традиціях лікарні — постійне навчання і вдосконалення професійної майстерності, спадкоємність  поколінь (щорічно лікарі і медичні сестри беруть участь в роботі з’їздів, конференцій, семінарів в Україні і за її межами). З 2003 року на базі лікарні щорічно проводяться регіональні науково-практичні конференції  з участю відомих вчених України.

Молодші спеціалісти з медичною освітою— особлива турбота заступника головного лікаря  по медсестринству Любові Яківни Самчинської. Небайдужа людина, вона завжди охоче вивчає і втілює  нове. За її ініціативи у 1997 р. вперше в Херсоні був урочисто відзначений Міждународній день медичної сестри. Через 2 роки це свято стали відзначати на обласному рівні.

У колективі з великою повагою ставляться до ветеранів лікарня, якеі є наставниками молодих спеціалістів. Ветерани прагнуть передати їм свої знання та вміння, а також традиції високого професіоналізмк, гуманізму, милосердя, спадкоємність  поколінь  . Понад 40 медичних династій працювали і працюють у нашій лікарні. Є серед них династії 3-х поколінь.

Династія лікарів дерматовенерологів 3-х поколінь Мациєвських — Лідія Костянтинівна — бабуся, Ольга Михайлівна — донька, Ірина Геннадіївна — онука, лікарем був батько Лідії Костянтинівни.

Династія медсестер: Шовкун Анна Яківна — бабуся, Остапенко Галина Миколаївна — донька, Остапенко Олена Володимирівна — онука.

За подвиги в Великій  Вітчизняній війні і трудову доблесть 27 співробітників лікарні  нагороджені орденами і медалями. 234 співробітники нагороджені  медаллю «Ветеран праці».

Наша лікарня є однією з кращих у місті. Наші спеціалісти прагнуть стати кращими в своїй професії.

Перший донор Херсонщини — лікар уролог нашої лікарні Соломаха Раїса Степанівна.

Перша в області лапароскопічна операція проведена в нашій лікарні, зараз їх уже понад 3000. Заведувач хірургічного відділення к.м.н. О.О.Землянкін – лауреат Міждународного Рейтингу «Золота фортуна», кавалер ордена «За трудові досягнення IV ступеня».

Перша в області реплантація відірваної руки виконана лікарями відділення хірургії сосудів нашої лікарні. За це завідучий відділенням хірургії судин  Арбузов Ігор Васильович отримав почесное звання «Людина року 1997».

Керівництво лікарні постійно приділяє увагу лібералізації лікувального процесу, питанням етики, естетики, комфортності перебування пацієнтів в лікарні, створенню кращих умов праці  для медичного персоналу.

Концепція лікарні  «Крізь сторіччя – професіоналізм, людяність, відповідальність» — свідчить про високу відповідальність закладу перед суспільством, співпадає з його цінностями.

Музей історії лікарні: проспект Ушакова, 21, каб. 139. Тел. 24-03-25 Гончаренко Ольга Анатоліївна

Leave a comment

64